Ад на границата ни с тези 2 държави, стотици са в капан СНИМКИ
Колоната от автомобили започва километър преди последния светофар и гишетата за плащане на тол таксата
Много българи и румънци избраха петък вечер за прибиране от морската си почивка в съседна Гърция, но попаднаха в тапата на контролно-пропускателния пункт, пише "Труд".
Колоната от автомобили започва километър преди последния светофар и гишетата за плащане на тол таксата.
На влизане в Гърция се изчаква не повече от 20 минути, като всички гишета за проверка са отворени.
В ежедневната си сводка за трафика по границите в 18:00 ч. на 16 август от ГД "Гранична полиция" също предупредиха:
Трафикът е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО интензивен на ГКПП "Кулата" и ГКПП "Маказа" на изход и вход за леки автомобили.
Във връзка със значително увеличените преминавания през ГКПП „Кулата“ и ГКПП „Маказа“ на големия брой румънски туристи, пътуващи към и от Гърция, от ГДГП препоръчваме използването на алтернативни пунктове на българо-гръцката граница, които са с по-ниска натовареност и позволяват по-бързо преминаване.
Пътуващите туристи към курорти в района на Солун, Кавала и Халкидическия полуостров могат да преминат през ГКПП „Илинден“ като алтернатива на ГКПП „Кулата“. Туристи, пътуващи към курорти в района на Ксанти, Комотини и о. Тасос, могат да използват ГКПП „Златоград“ като алтернатива на ГКПП „Маказа“.
За курорти в района на гр. Алексантропулис се препоръчва да се преминава през ГКПП „Капитан Петко войвода“. През граничните пунктове "Маказа", „Златоград“ и „Ивайловград“ е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси.
Заради Празника на Богородица северните ни съседи почиват четири поредни дни, които започнаха в четвъртък.
От Министерството на външните работи на Румъния предупредиха тръгналите към България и транзитно преминаващите през страната ни към Гърция и Турция да се заредят с търпение, като също препоръчаха конкретни ГКПП за определени туристически дестинации.
Километрично задръстване се е образувало и на "Дунав мост",пише Ruse24.bg.
По информация на очевидци колоната е изключително дълга, а опашките са километрични и в двете платна по пътя към границата и в посока Силистра. На този етап не е известна причината за тапата.