Ерик се обзалага с родителите си, че ще стане милионер, ако просто не ходи на училище
Ерик Фименем се обзаложи преди три години с родителите си, че ако стане милионер до 18-годишна възраст, той няма да отива в колеж. Веднага напуснал училището, защото смятал, че това е загуба на време и учи от дома си.
И, разбира се, Ерик спечели и историята му обиколи света.
"Спечелих облога за един милион долара с родителите си.
Благодарен съм на всички ", каза той във вторник.
Винаги е мразел училището и всичко е започнало през 2011 г., когато той е на 12 години, а баба му му дала $ 1 000. Ерик реши да инвестира парите в биткоини/криптовалута по прпоръка на брат си, Скот.
"Не бях на училище. Играх игри и животът ми беше средно скучен в този момент. Независимо от начина, по който се опитвах, не успявах, имах тройки и просто се уплаших, защото учителите ми виждаха неуспехите в училището като нещо лошо. Един професор дори каза, че никога няма да успея в нищо и че трябва да напусна и да работя в "Макдоналдс".
Родителите обаче решиха да ме отпишат от училище и да продължа образованието си от дома в Айдахо, пише Ало.
Той превърна първия си биткоин в пари през 2013 г., когато стойността им беше $ 1 200 и по този начин изплатил дълга си. Оттогава той основава собствената си интернет компания "Botangle", която позволява на разочарованите студенти да намерят професор онлайн. Мислейки за бъдещето си, той отишъл в "Старбъкс" и на всички предложил кафе, ако чуят неговата идея и дадат критики.
След първите си успехи той започва да включва идеите си в Силиконовата долина и на 15 години се премества в Сан Франциско.
Финем вече има 403 биткоини, който в момента струват около 10 000 долара за всяка, което е общо около 4 милиона долара, както и по-малки стойности в други криптовалути. Понастоящем работи по няколко проекта, включително пускането на ракети за НАСА, каза той пред NBC.
Той продължава да подкрепя идеята, че не трябва да ходи в университет.
"Няма да съветвам никого, тъй като образователната система е създадена така, че да не работи за никого. Бих препоръчал да използвате интернет, който е безплатен и позволява много повече ", каза Ерик.