Цяло Търново говори за постъпката на млад мъж с непозната дама

Случката се разиграва на изхода на подземния паркинг на мола в старопрестолния град

https://blitz.bg/regioni/cyalo-tarnovo-govori-za-postapkata-na-mlad-mazh-s-nepoznata-dama_news1149136.html Blitz.bg

В свят, в който често бързаме и губим търпение, една история от Велико Търново ни напомни, че човечността все още съществува. На 22 април Славена Володева сподели в социалната мрежа Facebook своята благодарност към непознат млад мъж, който я е спасил от изключително неудобна ситуация в местен търговски център, пише Глас нюз бг.

Драма пред бариерата

Случката се разиграва на изхода на подземния паркинг на мола в старопрестолния град. Докато се опитва да напусне обекта, Славена установява с притеснение, че картата ѝ за паркинг е изпаднала някъде между седалките и е невъзможно да я открие бързо. В това време зад нея спира друг автомобил.

За да не пречи на движението, жената пуска аварийните светлини, осъзнавайки, че неволно е блокирала изхода. Вместо обаче да чуе гневни клаксони и крясъци, тя получава неочаквана помощ.

Доброто в действие

Водачът от автомобила зад нея слиза, за да провери какъв е проблемът. След като разбира за изгубената карта, той не се колебае - просто заплаща таксата вместо непознатата дама, за да може бариерата да се вдигне и тя да продължи по пътя си без допълнителен стрес.

„Не запомних номера на автомобила. Но се надявам този пост да достигне до него. Жестът му беше израз на рядко срещана човечност! Благодаря ти още веднъж за помощта и добротата!“, пише Славена в своя емоционален пост.

Вълна от одобрение в мрежата

 

Постъпката на младия мъж предизвика лавина от позитивни коментари сред жители на Велико Търново. Хората са категорични, че подобни примери трябва да се споделят по-често.

„Все още се срещат и добри хора, а аз съм щастлива, че познавам доста такива. Нищо не е загубено“, коментира Венка Гугова. Иван Яламов допълва: „Така трябва да бъде. Браво на такива хора, а не да свирят и дават зор, все едно на тях не може да се случи“. Други съграждани се присъединяват към адмирациите с пожелания за повече такива личности в обществото ни.

Тази малка, но значима история е доказателство, че понякога е нужно съвсем малко, за да променим деня на някого - малко разбиране и доза добро сърце. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
Riu
преди 1 месец

Това не е единичен случай. Тук много добре е описана реакцията на шофьорите от нежния пол в подобна ситуация - напълно неадекватни. Пускат аварийните светлини и очакват помощ. Но когато пешеходец пресича на пешеходна пътека, почти никога не спират! Това е реалността на повечето жени шофьори - голямо самочувствие, неадекватно поведение в критични ситуации, ниско ниво на умение за шофиране!

Откажи