Паркът за мечки в Белица отваря врати на 1 април

Мечешкото убежище край Белица посреща посетители от 1 април с нови обитатели и VR зона

https://blitz.bg/regioni/parkat-za-mechki-v-belica-otvarya-vrati-na-1-april_news1142690.html Blitz.bg
© Pixabay

Паркът за мечки край Белица ще отвори отново за посетители на 1 април. Това съобщиха от защитеното убежище, управлявано съвместно от международната организация „Четири лапи“ и Фондация „Бриджит Бардо“, по повод Световния ден на мечката.

Новият сезон ще предложи срещи с нови мечешки обитатели, пристигнали от чужбина, както и обновена информационна зона. Сред акцентите е и първото по рода си VR преживяване „Дом“, което ще запознава посетителите с живота на животните по интерактивен начин.

През пролетния период – от април до юни – паркът ще работи от 12:00 до 18:00 часа, а през летните месеци – от 10:00 до 18:00 часа. Последната обиколка за деня започва в 17:00 часа.

След края на зимния сън част от мечките вече са активни. Сред първите събудили се тази година са Рику, Теди, Сейда, Веско и Ива. Други обитатели – като Йета, Мима, Маринка и Сузана – все още не са напълно излезли от хибернация и ще останат необезпокоявани до окончателното ѝ приключване.

С настъпването на по-топлото време животните постепенно започват да търсят храна. Менюто им включва предимно плодове и зеленчуци – ябълки, круши, домати, краставици, моркови – както и риба и мед.

От парка напомнят, че всяка мечка има индивидуални нужди и поведение по време на зимния сън. Някои сами изкопават бърлогите си, а други използват специално изградени от гледачите. Понякога при по-високи температури те се събуждат за кратко, хранят се и отново се оттеглят.

Миналата година най-дълго в хибернация е била мечката Мима, която е прекарала в сън 165 дни. Очаква се всички обитатели да бъдат напълно активни преди официалното отваряне на парка.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай