Пети мъртъв делфин за 10 дни изплува на плаж във Варна

Нов сигнал за мъртъв делфин на централния плаж във Варна беше подаден до РИОСВ. Това е петият случай от началото на май

https://blitz.bg/regioni/peti-martav-delfin-za-10-dni-izpluva-na-plazh-vav-varna_news1151208.html Blitz.bg
© Mathias Reding / Pexels

Още един мъртъв делфин беше открит на централния плаж във Варна. Сигналът е подаден на зеления телефон на Регионалната инспекция по околната среда и водите в морската столица.

По-късно през деня морският бозайник е бил изваден от плажната ивица от компетентните служби.

Това е пореден случай на изхвърлен мъртъв делфин по варненското крайбрежие. Само за последните 10 дни във Варна са намерени общо пет мъртви делфина.

Морето изхвърли труп на мистериозно животно на плаж във Варна

На 2 май три делфина бяха открити на плажа в квартал „Аспарухово“, а ден по-рано на централния плаж беше намерено и мъртво бебе делфин.

При предишните случаи експертите не са установили видими следи от наранявания по телата на животните. Очаква се компетентните институции да продължат проверките за причините, довели до поредицата от случаи по Северното Черноморие.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай