Пловдив ми е Ню Йорк: Абсурдно скъпи оферти за ЧНГ

За празничната вечер в ресторант 4-членно семейство трябва да плати 1350 лева

https://blitz.bg/regioni/plovdiv-mi-e-nyu-york-absurdno-skapi-oferti-za-chng_news1121105.html Blitz.bg
© Shutterstock

"Офертите за посрещането на новата 2026 година в Пловдив стават все по-абсурдни и шокиращи. Тези хора не познават парите и си мислят, че Пловдив е Ню Йорк и ще ядем в най-скъпия ресторант в Манхатън", това споделя възмутена пловдивчанка, цитирана от Plovdiv24.bg. 

Жената е разгледала предложенията на ресторантите в града за новогодишната нощ. Изведнъж в Фейсбук и попада оферта на новооткрит луксозен ресторант в града на бул. "Дунав". 

Кувертът включва 5-степенно гурме меню и пакет от премиум напитки - Коктейл, избор от: 50 мл. Macallan (12 г.) или 50 мл. Grey Goose, чаша шампанско неограничени безалкохолни напитки и вода, като и неограничени топли напитки  кафе, чай, горещ шоколад. Освен музикалната програма на място ще се проведе и томбола. 

Цената за това преживяване е 450 лева за възрастен и 250 лева за дете до 11 години. 

"Шокирана съм. Ние сме двама възрастни и един тийнейджър. Ако искам да си позволя лукса на това заведение, трябва да дам 1350 лева.

Сигурно ще е страхотно, но благодаря. Ще пропусна.

Разбирам, че е празник и цените са други, но може ли такова нещо? Като не ми е по джоба, няма да отида, но не прекаляваме ли?", казва жената.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай