Инцидент с дете в градския транспорт на Враца предизвика вълна от недоволство, след като шофьор изгони ученик, опитал се да си закупи билет с банкнота от 10 евро. Случаят, за който сигнализира разтревожен родител пред агенция BulNews, се е разиграл в петък по обед на линия №1 в ж.к. „Дъбника“.
Според информацията, детето се качило от началната спирка на блока и веднага потърсило водача, за да си плати пътуването. Вместо да издаде билет, служителят на „Тролейбусен транспорт-Враца“ реагирал изключително остро и наредил на момчето да напусне превозното средство.
Като причина за агресивното си поведение шофьорът изтъкнал факта, че детето не носи „точни пари“ и той не може да му върне ресто.
Случаят повдига сериозни въпроси относно отношението на общинските служители към пътниците и особено към непълнолетните.
Въпреки съществуващата наредба, според която гражданите трябва да предоставят точна сума при покупка от водача, подобен формализъм спрямо ученик на път за училище се определя като нечовешки и неприемлив.
Граждани коментират, че ако продажбата на билети в превозните средства е затруднение за шофьорите, общината трябва да обмисли връщането на специализираните павилиони.
Липсата на алтернатива за покупка на превозен документ поставя пътниците в ситуация, в която правата им са нарушени, а сигурността на децата в градската среда е компрометирана.
Въпреки мащабните инвестиции в подновяването на автопарка и внедряването на екологичен транспорт във Враца, подобни прояви на лошо отношение хвърлят сянка върху усилията на местната управа за подобряване на градската среда.