Жител на Несебър публикува във Facebook видео, в което разказва как шофьор закъса с колата си, но преминаващите автомобили не спрели да помогнат. Според публикацията единственият човек, който се притекъл на помощ, бил чужденец.
По думите на автора той е станал свидетел как човек изпада в беда и се нуждае от съдействие, но преминаващите автомобили не спрели, за да помогнат.
„Един след друг минаваха автомобили, но никой не спря. След него мина и паякът – вместо съдействие, на човека му било предложено да вдигнат BMW-то и после да си го търси от наказателния паркинг“, пише той.
Според разказа единственият човек, който се е притекъл на помощ, е бил чужденец.
„Тъжно е, че все по-често се случва да не можем да разчитаме на собствените си сънародници, а помощта идва от хора, които дори не са от България“, споделя още авторът на публикацията.
В края на поста той призовава обществото да не остава безразлично към чуждата беда.
„Не всички българи са такива, разбира се. Но подобни ситуации трябва да ни накарат да се замислим – кога станахме толкова безразлични към чуждата беда? Помощта не струва пари. Струва само човечност“, завършва публикацията.
Към момента няма официално потвърждение за инцидента от органите в Несебър.