В Родопите заваляха повиквателни от армията, мъжете са в паника

Военните окръжия в страната започват актуализация на запаса за военните формирования

https://blitz.bg/regioni/v-rodopite-zavalyaha-povikvatelni-ot-armiyata-mazhete-sa-v-panika_news1066422.html Blitz.bg

„Получаваме повиквателни, какво се случва? За война ли се готвим, за военно положение?“. Това се питат притеснени граждани от Кърджали и региона, пише 24rodopi.com.

Военните окръжия в страната започват актуализация на запаса за военните формирования. Това бе съобщено официално от Министерството на отбраната.

Централното военно окръжие и неговите структури всяка година извършват актуализиране на базата данни за техника и хора от резерва и запаса, които се водят на военен отчет, в изпълнение на разпоредби на Закона за резерва на Въоръжените сили на Република България.

Във връзка с осъществяване на ежегодното актуализиране на запасните и техника-запас, необходими за комплектуване на военните формирования, в периода от януари до април 2025 г. военните окръжия в страната ще изпращат известия до определен брой запасни и собственици на техника-запас.

След получаване на известието от експертите в офисите за военен отчет в общините/районите към военните окръжия в страната, гражданите могат да осъществяват контакт по телефон за уточняване на точното време на явяване.

Дейността по актуализиране на списъците на длъжностите за запасни и техника-запас за военните формирования е рутинна за военните окръжия и се извършва ежегодно още от създаването им, посочват от министерството.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
10 Коментара
Минчо
преди 1 година

Няма ме в къщи.сега съм се регистрирал на Левуново 2.Ще ме хванете за средния крак Тъпанари

Откажи
Димит
преди 1 година

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid1173623318097321ampid100063489912757

Откажи
bat kolio
преди 1 година

АМ ТООО ИМАЛИ МЪЖКАРИ БРЕ ,

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

3AДУHАЙСКАТА Армия е Като 3aдунaйската Милиция, Сделана в Масква ДРИCНЯ !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

Има ли ФУPAЖКА в Cемейството, Първо Убивaш KОТИЛОТО, След Това ИЗPОДА !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

В Семейство на ФУPAЖКА Освен Mалоумни K/УРВИ и КOПЕЛЕTA Друго не Може се Пръкне !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

При Война Първо се УБИВAТ Вътрешните Врагове на БЪЛГАРИЯ Комуниcти и Mилиционери !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

ЧЕРЕПИТЕ на Пaзарджишките K/УРВИ от МВР и КOПЕЛЕТА от БКП Вече Усещам Как ПРЪСКАМ !

Откажи
Боко
преди 1 година

Ами по цял ден лежат по тези "Окръжия",с добри заплатки,та са решили да напомнят за себе си! Демек,още сме живи!

Откажи
Месо
преди 1 година

Прогноза: Преброяване на пушечното месо, което ще трябва за Украйна, и което натиснати по някаква линия, ще им го дадат. Предимствата на ЕС и НАТО. Нищо. Нали накупихте коптори за луди пари? Сега ще настанят в тях палестинци. Четете за план Калерги, за ви се изяснят някои замисли за робството.

Откажи