За шоково поскъпване на одринския пазар разказват нашенци, но... ВИДЕО
Автомобилите с българска регистрация са навсякъде, всяко ъгълче в града е превърнато в паркинг, местните се затрудняват да намерят паркоместа от чуждите коли, отбелязва още одринска медия
Търговците в Одрин ликуват, тъй като българите се завърнаха и отново пазаруват. Заради студеното време и ковид мерките Улус пазар в турския град беше празен в продължение на повече от 2 месеца, съобщи Флагман.
Сега картината обаче е съвсем различна. През почивните дни в Одрин рядко може да се чуе реч, различна от българска. Дори турците сме по-малко, коментират местните. Те се радват на завръщането на българските клиенти. Дори се чудят колко килограма покупки може да носят клиентите от съседната им страна.
“Освен от България, имаме посетители и от Гърция. Но основно са българи. Сега щурмуваха града ни, заради наближаващите топли месеци купуват летни дрехи. Трудно носят покупките си, толкова са много, взимат каквото намерят“, коментират усмихнатите търговци пред местни медии.
По улиците не е по-различна ситуацията. Голяма част от туристите предпочитат да пътуват до Одрин с коли, за да напълнят багажниците си. Автомобилите с българска регистрация са навсякъде, всяко ъгълче в града е превърнато в паркинг, местните се затрудняват да намерят паркоместа от чуждите коли, отбелязва още одринска медия.
Бургазлии, посетили Одрин през последния уикенд, споделят пред Флагман.бг, че има шоково поскъпване на всичко в Турция спрямо декември месец. Въпреки това обаче ниската стойност на турската лира компенсира и за нас отново всичко е много по-евтино, отколкото в България.
В момента турската лира е 0,12 лв.
„Купихме много дрехи, прахове, хранителни продукти, напълнихме багажника с продукти за 5000 лири, което прави някъде около 600 лева. За тези пари и половината неща няма да мога да си купя от България. А така си правим и една хубава разходка до Одрин“, сподели клиентът от Бургас.
Той съветва всички, които смятат да пътуват през следващите уикенди, да се запасят с много нерви, тъй като на границата и в двете посоки се чака с часове.