Скандални участници прекрачиха прага на „Фермата 3“, македонка разкри за безобразията, които е учила в учебниците си по история! (СНИМКИ)
„Фермата 3“ представи първите си двамата участници. Първият е 52-годишният Гечо. Той е български емигрант, който живее и работи като автомонтьор в белгийския град Лиеж.
Роден е в село Голец, но преди 15 години се усеща принуден да напусне България. Стига до Германия със семейното „Жигули“, на което качва жена си, двете си деца и малко багаж. Оттам попада в Белгия, където живее и до днес. Връща се в родината всяка година и праща пари на родителите си всеки месец. Казва, че политиците са виновни, че е бил принуден да си търси хляба по света и че в момента по света има повече българи, отколкото са били нужни за създаването на България по времето на хан Аспарух. Болно му е, че е емигрант, а най-големият му страх е че неговият род може да се затрие. Вярва в Бог и в семейството си. Влиза във „Фермата“, за да даде урок на младите, които, според него в наши дни, са много мързеливи. Зарича се да ги впрегне на работа, за да разберат „какво е да ти се напукат ръцете от работа и колко е вкусен хлябът, омесен с любов“.
Вторият участник е Дарина на 51 години. Тя е адвокат с минало на балерина. Практикува в България, но казва, че все повече мрази начина, по който упражнява професията си тук. Сцената й липсва и заради танца, и заради усещането, че владее публиката. Дарина е омъжена и има две деца. Семейството й обаче е пръснато по света. Съпругът й работи от 3 години в Англия, а синът й живее в Швеция. Голямата драма на Дарина е 22-годишната й дъщеря, която се усеща и признава като мъж. Оценява трансджендър детето си като най-голямото предизвикателство в живота си и казва, че това е безценен урок за всеки родител. С участието си във „Фермата“ Дарина иска да даде нов старт в живота си. Влиза, за да отправи послание към обществото – „Да бъдем толерантни към различните. „Те трябва да бъдат приемани единствено като личности“.
Диана Миличевич e на 26 години. Студент е по специалност германистика в Мюнхен. Тя е от сръбско-македонски произход, но определя себе си като българка. Баща й е бивш офицер от армията на Югославия, а покойната й майка – македонка от Щип. Именно на нея Диана дължи и любовта си към България – тя й разкрива, че много от сочените за бележити имена в македонската история и култура са всъщност българи.
Диана е израснала в общество, което й втълпява, че българите са дива и проста нация. Казва, че в училище им преподавали откровени лъжи по история.
Диана влиза във „Фермата“, за да продължи делото на майка си, която до последно търси истинските исторически факти за България и Македония. А също и да разбере как останалите участници ще възприемат човек от смесен произход, но с българско самосъзнание.