Седем груби грешки при смяната на гуми

Знаят ли тези тънкости онези, които ще ви сменят гумите в безименното гаражче, в което вие сте отишли след края на работния ден?

Да се скача на балон, да се забрави да се напомпят гумите, да се обърка посоката на грайфера, да се смажат гумите с литол - почти всеки знае, че така не се прави. 

Но знаят ли това онези, които ще ви сменят гумите в безименното гаражче, в което вие сте отишли след края на работния ден?

Износени и дефектни гуми 

След дълго съхраняване проверете всяка една от гумите и нейната цялост. Ако вие сте съхранявали гумите на джанти, за проблем може да ви подскаже нанометъра: внимателно огледайте гумата, в която налягането се е оказало по-малко, отколкото в другите.

Възможно е да намерите в протектора ръждив пирон или видия, които не сте забелязали по-рано. Няма да е излишно и да се огледат бортовете на гумата, в слчуай че са се повредили от небрежен демонтаж. 

Също така проверете грайфера на гумата за износвания, той трябва да е равномерен. Износените странични части на гумата говорят за това, че шофирате с недостатъчно напомпани гуми, износване в центъра - напротив, твърде напомпани. 

За да научите повече, посетете auto.blitz.bg.