Новата криза с недостиг на чипове изглежда вече е факт. Volkswagen планира да спре производството на емблематичен модел в завода си във Волфсбург от 29 октомври.
Причината - недостиг на чипове, който пък е породен от търговската война между САЩ и Китай. Двете държави все още не могат да постигнат споразумение и продължават да си разменят санкции и ограничения. Най-засегнати засега са именно технологиите и производствата на електроника.
Малко по-рано Volkswagen изпрати уведомление до служителите си, че може да има промени в производствените графици. Няколко часа по-късно бе обявено, че производството на една от най-популярните коли в Европа, ще бъде временно спряно.