Тежките дни за шампиона на Англия Ливърпул продължават. След серия от четири мача без победа във Висшата лига "мърсисайдци" стигнаха дъното и претърпяха поражение от опашкаря Бърнли на своя стадион. Загубата е първа у дома за тима на Юрген Клоп от почти четири години (април 2017 - 1:2 с Кристъл Палас).

Успехът за Бърнли дойде след попадение от дузпа в заключителните минути.

През първото полувреме Ливърпул се стараеше и опитваше да преодолее защитата на съперника, но идеите как да бъде направено това не бяха много. Единствената сериозна опасност бе в края на полувремето, когато Бен Мий допусна огромна грешка, която изведе Ориги сам срещу Поуп. Нападателят напредна и стреля, но уцели гредата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Играта на домакините не вървеше и през втората част. Трент Александър-Арнолд и Мохамед Салах пропиляха чистите положения, а това не бе достатъчно за пробив на Ник Поуп.

В 82-ата минута Алисон направи нарушение срещу Ашли Барнс в собственото си наказателно поле, а съдията Майк Дийн посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни хладнокръвно и реализира.

До края Ливърпул натисна, но Фирмино и Салах пропуснаха отлични възможности и резултатът остана непроменен.

Шампионите заемат четвъртото място с 34 точки, докато Бърнли взе глътка въздух и се изкачи на 16-о място с 19 точки.