Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на футболната асоциация на Англия след победа с 4:0 над втородивизионния Фулъм.

Интригата се загуби рано-рано, след като гостите останаха с човек по-малко още в шестата минута след червен картон на Тим Риъм получи червен картон, а Гюндоган откри резултата от дузпа.

Бернардо Силва удвои аванса на Сити с гол номер 100 за "гражданите" от началото на сезона, а след почивката Габриел Жезус се разписа на два пъти. Сити спокойно контролираше събитията на терена и през няколко минути стигаше до положение пред вратата на съперника.

Статистиката потвърди превъзходството на Сити, като след края на мача тя сочеше 20:1 удари към вратата и 6:1 в очертанията й.