Ливърпул прегази Манчестър Юнайтед с 5:0 като гост в голямото дерби от 9-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата на "Олд Трафорд" започна отлично за гостите и те поведоха с 1:0 още в петата минута с попадение на Наби Кейта, озовал се на отлична позиция срещу Де Хеа. Малко по-късно Роберто Фирмино отново тества вратаря на Юнайтед, но испанецът внимаваше.

Ливърпул удари "червените дяволи" за втори път малко преди да измине четвърт час, като този път голмайстор бе Диого Жота (2:0). Той засече топката в наказателното поле и матира отбраната на Юнайтед.

Положението за домакините стана още по-притеснително в 38-ата минута, в която Мохамед Салах направи резултата 3:0 с прецизен удар в десния ъгъл.

Случващото се на терена изнерви звездата на Юнайтед Кристиано Роналдо, който получи жълт картон във втората минута от добавеното време на първата част.

Това обаче не беше всичко за полувремето и Ливърпул вкара още едно попадение, второ за Салах в мача, след като египтянинът отново порази целта в долния десен ъгъл (4:0).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Кошмарът за домакините продължи и с началото на втората част. Мохамед Салах оформи хеттрика си в 49-ата минута, след като беше изведен очи в очи с Де Хеа и го преодоля за пореден път (5:0).

Кристиано Роналдо успя да вкара топката във вратата на гостите в 53-ата минута, но попадението му беше отменено след ВАР заради засада.

Още по-лошо стана за "червените дяволи" в 60-ата минута, когато появилият се на почивката Пол Погба получи директен червен картон за грубо влизане. Малко след това фенове на Манчестър Юнайед започнаха да напускат местата си и да се отправят към изходите.

Домакините пропуснаха чудесна възможност да вкарат почетен гол в 83-ата минута, когато Скот Мактоминей свали към Единсон Кавани, но той удари гредата от около метър. При положението остана съмнение за засада, но такава не беше маркирана.

В продължението на мача Къртис Джоунс пропусна да вкара шесто гол във врата на Де Хеа, но този път испанският страж на домакините се справи.

Успехът позволи на Ливърпул да се доближи на точка от лидера Челси, докато Мачестър Юнайед е седми. Утеха за "червените дяволи" е историческият баланс от битките с мърсисайдци, в които победите в тяхна полза са 66 срещу 57 за съперника.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 0:5
0:1 Наби Кейта (5'), 0:2 Диего Жота (14'), 0:3 Мохамед Салах (38'), 0:4 Мохамед Салах (45+5'), 0:5 Мохамед Салак (49')

Манчестър ЮнайтедМАН. ЮНАЙТЕД: 1. Давид Де Хеа, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър (к) , 23. Люк Шоу , 29. Аарън Уан-Бисака , 10. Маркъс Рашфорд (63'  Диого Далот), 11. Мейсън Грийнууд (46'  Пол Погба ), 17. Фред , 18. Бруно Фернандеш  (62'  Единсон Кавани), 39. Скот Мактоминей , 7. Кристиано Роналдо

ЛивърпулЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 4. Върджил Ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 26. Андрю Робъртсън, 66. Трент Александър-Арнолд, 7. Джеймс Милнър  (27'  Къртис Джоунс), 8. Наби Кейта   (64'  Алекс Окслейд-Чембърлейн), 15. Джордан Хендерсън (к), 9. Роберто Фирмино (76'  Садио Мане), 11. Мохамед Салах   , 20. Диого Жота

Съдия: Антъни Тейлър
Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия