Шампионът Манчестър Сити разби Арсенал с класиката 3:0 при визитата си в Лондон в предпоследния мач от 17-ия кръг на английската Висша лига и се доближи на четири точки от втория Лестър. Кевин де Бройне (2, 40) и Рахийм Стърлинг (15) вкараха попаденията.

„Гражданите“ си решиха мача още през първата част. В самото начало Кевин де Бройне (2) вкара красив гол след бърза атака на гостите и асистенция на Габриел Жезус. Попадението шокира „топчиите“, в чиито редици само младият Мартинели имаше положителни изяви.

Защитата на “артилеристите“ продължи със слабите си изяви и Де Бройне я преодоля без особени проблеми още веднъж. Белгийският национал направи двойно подаване с Жезус и след това намери Рахийм Стърлинг (15), който удвои преднината на шампионите.

Лондончани нямаха никаква идея как да върнат поне едно попадение, а съперникът им играеше с лекота и направи разликата класическа. Кевин Де Бройне (40) отбеляза втори гол в мача, този път след асистенция на Фодън и със силен удар от дистанция. Секунди по-късно Де Бройне се размина с хеттрик, след като Бернд Лено спаси удара му, а след това топката се удари и в гредата.

Три минути след почивката Никола Пепе намери Пиер-Емерик Обамяенг на първа греда с центриране. Габонецът обаче не успя да пласира точен удар към вратата на Едерсон.

В 52-ата минута гостите пропиляха чудесен шанс за четвърти гол, след като Стърлинг намери прекрасно Габриел Жезус, а бразилецът не улучи целта. Десет минути след това Жезус направи нов голям пропуск, след като излезе сам срещу Лено, но германския страж отрази удара му. До края на мача нито един от двата тима не създаде сериозно голово положение и резултатът остана непроменен.

След успеха си Манчестър Сити събра 35 точки и е на 4 от втория Лестър. Шампионите изостават с 14 точки от лидера Ливърпул. Арсенал е девети с 22 точки и на 7 след четвъртия Челси, който заема последната позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.