ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити разби градския си съперник Манчестър Юнайтед с впечатляващото 6:3 в 188-ото дерби между двата обора. Голямата звезда на шампионите Ерлинг Холанд и Фил Фоудън бяха над всички, записвайки хеттрик за изразителния успех. След него Сити отново се доближи на точка зад лидера във временното класиране Арсенал.

Ерлинг Холанд пък стана първият играч в историята на Висшата лига, който реализира хеттрик в три поредни домакински срещи на тима си. Норвежецът се отчете и с две асистенции днес.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

За Манчестър Юнайтед, който беше в серия от четири поредни победи в първенството, се разписаха Антони Марсиал на два пъти и веднъж Антони.

Mениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола направи три промени в състава в сравнение с последния шампионатен мач - победата с 3:0 над Уулвърхемптън. Родри отпада от групата заради контузия, като на негово място започна Илкай Гюндоган. Нейтън Аке стартира в двойка с Мануел Аканжи в центъра на защитата, а Рубен Диаш остана на скамейката за началото. Кайл Уокър пък замени контузения Джон Стоунс.

Ерик тен Хаг заложи на същия състав, който преди близо месец победи с 3:1 лидера Арсенал, което бе и последната шампионатна среща на "червените дяволи". Кристиано Роналдо и Каземиро останаха резерви днес.

"Гражданите" доминираха срещу "червените дяволи" още от началните минути.

В третата Холанд стреля с глава, ударът бе блокиран, топката се озова право в Кевин де Бройне, който стреля, а Де Хеа спаси. Последва добавка на Бернардо Силва, но отново без успех. В осмата минута Сити поведе. Бернардо Силва подаде на Фил Фоудън, който бе непокрит и с технично изпълнение не остави шансове на Де Хеа - 1:0.

В 31-ата минута Джак Грийлиш проби в наказателното поле на Юнайтед, ударът му бе блокиран, Фоудън направи добавка, която също бе спряна от бранител в червено. Преднината на Сити набъбна на 2:0 в 34-ата минута, когато головата машина Холанд се разписа. При корнер норвежецът бе изпуснат от Кристиан Ериксен, засече топката с глава и я изпрати във вратата на гостите. Фред опита да изчисти, но тя вече бе преминала голлинията.

В 38-ата Де Бройне центрира към Холанд, а норвежкият голаджия се измъкна от Рафаел Варан и покачи на 3:0. До почивката Сити стигна до още един гол. В 44-ата минута Холанд добави и асистенция към името си, подавайки на Фoудън, който отбеляза за 4:0.

На почивката някои от феновете на Манчестър Юнайтед не издържаха на резила и напуснаха "Етихад".

И след почивката избраниците на Гуардиола доминираха. Фоудън принуди Лисандро Мартинес да сгреши, отне му топката и шутира, но Де Хеа спаси. Юнайтед намали в 56-ата минута, след като Кристиан Ериксен пусна дълъг пас за Антони, който вкара за 4:1.

В 65-ата Холанд покачи на 5:1, оформяйки хеттрика си.

В 73-ата Фоудън също реализира хеттрик, след като се възползва от подаване на Холанд - 6:1.

В 84-ата минута Фред навлезе в наказателното поле и шутира, Едерсон изби с една ръка, след което Антони Марсиал се освободи от Аймерик Лапорт и с глава вкара още един гол за Юнайтед - 6:2. "Червените дяволи" получиха дузпа в последната минута на редовното време, която Марсиал вкара за крайното 6:3.

След тежкото поражение Манчестър Юнайтед е на шестото място с 12 точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 6:3
1:0 Фил Фоудън (8), 2:0 Ерлинг Холанд (34), 3:0 Ерлинг Холанд (38), 4:0 Фил Фоудън (44), 4:1 Aнтони (56), 5:1 Ерлинг Холанд (65), 6:1 Фил Фоудън (73), 6:2 Антони Марсиал (84), 6:3 Антони Марсиал (90-дузпа)

МАНЧЕСТЪР СИТИ:
Едерсон, Кайл Уокър (41Серхио Гомес), Мануел Аканжи, Нейтън Аке, Жоао Кансело, Илкай Гюндоган (75Аймерик Лапорт), Кевин де Бройне (75Хулиан Алварес), Бернардо Силва, Фил Фоудън  (75Рияд Марез), Дак Грийлиш (75Коул Палмър), Ерлинг Холанд

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД:
Давид Де Хеа, Диого Далот , Лисандро Мартинес, Рафаел Варан (40Виктор Линдельоф), Тайрел Маласия (46Люк Шоу), Скот Мактоминей (59Каземиро), Кристиан Ериксен, Антони , Бруно Фернандеш , Джейдън Санчо (70Фред), Маркъс Рашфорд (59Антони Марсиал )

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!