Манчестър Юнайтед победи с 2:0 при визитата си на Челси в дербито от 26-ия кръг и за първи път в 28-годишната история на Висшата лига записа дубъл от успехи срещу "сините" в един сезон. Антони Марсиал (45) и Хари Магуайър (66) реализираха головете, а попадения на Курт Зума и Оливие Жиру за домакините не бяха признати от ВАР.

Челси имаше инициативата в началото и създаде две добри възможности за гол, но пропуски направиха десният защитник Рийс Джеймс и Вилиан с неточни удари. Още в 10-ата минута Канте се контузи и мениджърът на домакините Франк Лампард го замени с Мейсън Маунт, а „сините“ продължиха да доминират. След половин час игра Бруно Фернандеш от гостите шутира неточно отдалеч, а пет минути след това Вилиан го преодоля и падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа. Реферът Антъни Тейлър обаче прецени, че това е симулация и показа жълт картон на бразилеца.

Точно преди почивката Антони Марсиал (45) смълча „Стамфорд Бридж“, разписвайки се в с глава след центриране на Уан Бисака. Веднага след гола Батшуай имаше шанс да изравни, но не намери целта.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Домакините натиснаха в началото на втората част и в 55-ата минута Кур Зума прати топката във вратата на Де Хеа, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради нарушение на Сесар Аспиликуета срещу Брендън Уилямс. От повторенията се видя, че самият Аспиликуета е блъснат от Фред в гръб, но това не бе взето под внимание от ВАР.

В 63-ата минута Бруно Фернандеш нанесе хубав удар от фаул, но прати топката в страничната греда. Малко след това Хари Магуайър (66) засече с глава центриране на Фернандеш и удвои аванса на гостите.

Лампард реши да пусне Оливие Жиру, който се появи на мястото на Батшуай и в 77-ата минута се разписа, но ВАР не призна и този гол на домакините заради минимална засада на френския нападател. В заключителните минути Манчестър Юнайтед се прибра да брани резултата, а Челси нямаше късмет в завършващата фаза. В 88-ата минута Мейсън Маунт шутира и топката се отклони от гредата.

В добавеното време дебют за "червените дяволи" направи Одион Игало. Нападателят е първият нигериец, който облича екипа на Манчестър Юнайтед, а секунди след влизането си в игра имаше шанс да се разпише, но вратарят Кабайеро спаси.

След успеха си Манчестър Юнайтед събра 38 точки и се изкачи на седма позиция, изоставайки на 2 точки от петия Тотнъм и на 3 от днешния си съперник Челси, който остава четвърти.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 26 КРЪГ
8 февруари (събота)
Евертън – Кристъл Палас 3:1
1:0 Бернард (18), 1:1 Бентеке (51), 2:1 Ричарлисон (58), 3:1 Калвърт-Люин (88)

Брайтън – Уотфорд 1:1
0:1 Дукуре (19), 1:1 Мариапа (78-автогол)

9 февруари (неделя)
Шефилд Юнайтед – Борнемут 2:1
0:1 Уилсън (13), 1:1 Шарп (45), 2:1 Лундстрам (84)

18:30 часа: Манчестър Сити – Уест Хям - отложен за 19 февруари

14 февруари (петък)
Уулвърхемптън – Лестър 0:0

15 февруари (събота)
Саутхемптън – Бърнли 1:2
0:1 Уестууд (2), 1:1 Ингс (18), 1:2 Видра (60)

Норич – Ливърпул 0:1
0:1 Садио Мане (78)

16 февруари (неделя)
Астън Вила – Тотнъм 2:3
1:0 Алдервейрелд (9-автогол), 1:1 Алдервейрелд (27), 1:2 Хьон-Мин Сон (45+2), 2:2 Енгелс (53), 2:3 Хьон-Мин Сон (90+4)

Арсенал – Нюкасъл 4:0
1:0 Обамеянг (54), 2:0 Пепе (57), 3:0 Йозил (90), 4:0 Лаказет (90)