Лудогорец взе временно аванс от 10 точки на върха на класирането, след като в мач от 17 кръг на efbet Лига записа убедителен успех с 4:1 над Арда. Двата тима направиха много хубав мач, а кипърският нападател на „орлите“ Пиерос Сотириу се отличи с две попадения. С този успех разградчани затвърдиха 100-процентовия си домакински актив – 9 победи от 9 мача.

Арда започна по-активно и още във втората минута Спас Делев стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но не успя да уцели вратата. Само минута по-късно гостите искаха дузпа заради нарушение срещу Делев, но съдията подмина претенциите им. В 7-ата минута Лудогорец откри резултата. Мавис Чибота подаде на нахлуващия в наказателното поле Джордан Икоко, който прати топката във вратата под плонжа на Иван Караджов.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В 29-ата минута Пиерос Сотириу удвои, след като с глава засече центриране на Икоко отдясно. Седем минути по-късно Спас Делев с хубав удар от границата на наказателното поле прехвърли Серджио Падт и върна едно попадение за Арда. В 41-ата минута Сотириу вкара втория си гол в мача, след като беше изведен в чиста позиция от Кирил Десподов.

В 53-ата минута съдията Владимир Вълков първоначално даде дузпа за Лудогорец, след като Мавис Чибота от един метър би в ръката на Давид Кики. След намесата на ВАР наказателният удар беше отменен. Седем минути по-късно Десподов оформи крайния резултат. С хубаво изпълнение от малък ъгъл и вдясно от вратата той успя да прехвърли Караджов и да прати топката в мрежата.

С този успех Лудогорец събра актив от 39 точки и временно има 10 точки аванс пред Черно море и ЦСКА на върха на класирането. По-късно днес „армейците“ играят с Локомотив (София) и може да съкратят изоставането си. Арда е на девето място с 18 точки, колкото има и ЦСКА 1948, но тимът от Кърджали е с два мача по-малко. В неделя Лудогорец гостува на Локо (София), а в понеделник Арда приема Царско село.

ЛУДОГОРЕЦ – АРДА 4:1
1:0 Джордан Икоко (7), 2:0 Пиерос Сотириу (29), 2:1 Спас Делев (36), 3:1 Пиерос Сотириу (41), 4:1 Кирил Десподов (59)

Лудогорец: 1.Серджио Падт, 22.Джордан Икоко , 30.Игор Пластун (64-5.Георги Терзиев), 24.Оливие Вердон, 6.Шакил Пинас, 23.Шоу, 25.Стефан Баджи , 95.Каули, 11.Кирил Десподов  (63-64.Доминик Янков), 13.Мавис Чибота (73-29.Дорин Ротариу), 19.Пиерос Сотириу  (64-10.Елвис Ману)
Резерви: 71.Кристиан Кахлина, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев, 8.Клод Гонсалвеш, 10.Елвис Ману, 29.Дорин Ротариу, 64.Доминик Янков
Треньор: Станислав Генчев

Арда: 1.Иван Караджов, 8.Милен Желев (86-4.Милен Стоев), 24.Алекс Петков , 18.Слободан Рубежич, 25.Давид Кики, 70.Христо Иванов, 77.Илия Юруков (46-19.Румен Руменов), 10.Светослав Ковачев (60-98.Тонислав Йорданов), 17.Иван Коконов, 33.Иван Тилев (46-37.Жуниньо), 9.Спас Делев
Резерви: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 19.Румен Руменов, 18.Георги Атанасов, 11.Александър Георгиев, 37.Жуниньо, 98.Тонислав Йорданов
Треньор: Славко Матич

Разград, ст. „Хювефарма Арена“
Съдия: Владимир Вълков

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
2 –  Делев стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата
3 - Арда настоява за дузпа, след като Спас Делев падна в наказателното поле след сблъсък с Пластун, но съдията не уважи претенциите на гостите
7 -  ГОООЛ! Лудогорец откри резултата. Икоко нахлу в наказателното поле отляво, получи пас от Мавис Чибота и прати топката във вратата на Караджов
18 -  Сотириу от няколко метра не уцели вратата след пас на Чибота
19 -  Десподов проби в наказателното поле на Арда отляво, но Рубежич с шпагат изчисти в корнер
29 -  ГОООЛ! Пиерос Сотириу удвои аванса на домакините, след като с глава засече центриране на Джордан Икоко. Положението беше разглеждано с ВАР, след като първоначално страничния съдия маркира засада на Икоко при подаването към него на Мавис Чибота
33 -  Опасен далечен удар на Спас Делев, но Падт плонжира и изби
36 -  ГОООЛ! Спас Делев намали изоставането на Арда, след като се завъртя и от границата на наказателното поле прехвърли вратаря на Лудогорец
41 -  ГОООЛ! Втори гол за Пиерос Сотириу. Кипърският нападател се разписа, след като беше изведен сам срещу Иван Караджов след пас на Кирил Десподов
45+2 - Край на първото полувреме
------------------------
46 - Начало на второто полувреме
50 - Коконов стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата на Падт
53 -  ВАР с ключова намеса. Съдията Вълков първо отсъди дузпа за Лудогорец, след като Чибота от един метър удари топката в ръката на Давид Кики. След преглед на ситуацията с ВАР реферът промени решението си
59 -  ГОООЛ! Страхотно изпълнение на Кирил Десподов, който от малък ъгъл стреля от фаул, прехвърли Караджов и топката попадна във вратата
68 - Елвис Ману прати топката във вратата на Арда, но попадението беше отменено заради засада на Мавис Чибота, който подаде към Ману
85 - Ману проби отляво в наказателното поле на Арда и подаде към Каули, който стреля слабо с левия крак и не затрудни Караджов
90+2 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия