Арда победи Славия с 2:1 в двубой от шести кръг на efbet Лига. "Белите" имаха аванс след първото полувреме, но след почивката домакините стигнаха до пълен обрат. Успехът прати тима от Кърджали на третото място с 12 точки и все още без загуба. Славия пък няма победа от началото на шампионата и е в серия от пет поредни поражения.

Головете за тима на Николай Киров вкараха Иван Коконов и Радослав Василев. Радослав Кирилов пък бе точен за "белите", които днес бяха водени от Ангел Славков. Новият треньор Александър Тарханов изгледа двубоя от трибуните и от утре започва работа с тима.

Домакините натиснаха от първия сигнал, а до 10-ата минута Спас Делев на три пъти изпусна отлични възможности. Своя рефлекс показа и опитният Георги Петков, който бе на вратата на гостите.

До края на полувремето стражът на "белите" извади още няколко положения, а изненадващо Славия поведе в 39-ата минута. Радослав Кирилов получи пас от Ертан Томбак, изпревари Деян Лозев и матира Васил Симеонов с глава.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Ключовият момент в двубоя бе влизането на Радослав Василев на почивката. Той бе в основата на обрата и се отчете с асистенция и гол. В 74-ата минута  след центриране Василев пусна с глава към Иван Коконов, който успя да я насочи във вратата на Георги Петков за 1:1.

В 82-ата минута Матеус Леони напредна по левия фланг и пусна в наказателното поле към Радослав Василев, който преодоля Радослав Терзиев и направи обрата за Арда пълен.

В първата минута на продължението Петко Ганев изчисти от голлинията и Арда успя да задържи резултата и да спечели трите точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Арда - Славия 2:1
0:1 Радослав Кирилов (40), 1:1 Иван Коконов (73), 2:1 Радослав Василев (82)

Срещата по минута:
1- Начало на мача
5- Спас Делев отправи удар към вратата на Георги Петков, но опитният страж внимаваше и улови
6- Делев елиминира Венцислав Бенгюзов и стреля опасно от открилата се пролука, но Петков изби
9- Спас Делев е изведен сам срещу Петков, но вратарят на Славия успя да избие с крак
20- Милен Гамаков засече центрирането от корнер на Калоян Кръстев и опита удар с глава, но Васил Симеонов скочи и улови кълбото
37- Мощен изстрел на Светослав Ковачев, който премина покрай вратата на Славия
40- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Томбак центрира в наказателното поле, където Радослав Кирилов надскочи Лозев и с удар с глава прати топката във вратата
45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
56- Калоян Кръстев реализира с глава след центриране на Попадийн, но Железов отмени попадението заради фаул в атака
73- ГОЛ ЗА АРДА! Топката е центрирана в полето на Славия, Радослав Василен я насочи с глава към Коконов, а той от близка дистанция реализира
82- ГОЛ ЗА АРДА! Матеус Леони намери Василев в наказателното поле. Нападателят се справи със защитник и с удар от няколко метра вкара за 2:1
90+3- Край на мача!

Арда: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (46-99. Радослав Василев), 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев (70-15. Муса Адад), 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (59-19. Румен Руменов)
Резерви: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 7. Михаил Александров, 15. Муса Адад, 19. Румен Руменов, 80. Лъчезар Котев, 99. Радослав Василев
Треньор: Николай Киров

Славия: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17.Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 73. Венцислав Бенгюзов (51-71. Емил Стоев), 20. Филип Кръстев (66-93. Атанас Кабов), 9. Калоян Кръстев (66-8. Димитър Рангелов)
Резерви: 13. Светослав Вуцов, 8. Димитър Рангелов, 18. Димитър Стоянов, 71. Емил Стоев, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев, 93. Атанас Кабов
Треньор: Ангел Славков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация