Балкан победи ЦСКА и във втората контрола между двата тима, този път тимът от Ботевград се наложи с 80:76, съобщи Botevgrad.com. Както и в първата среща, която бе преди седмица, по-добре започнаха "червените", които имаха само 8 играчи - през първата част те поведоха 18:7, но само за 2 минути домакините свалиха на 15:18, а частта завърши 20:18 за ЦСКА.

През втората и третата четвърт отборът на Георги Младенов игра значително по-добре и ги спечели съответно с 20:13 и 20:14. Домакините продължиха да поддържат преднина от 10-12 точки и в последната четвъртина, към края с агресивна защита и точна стрелба играчите в червено я смъкнаха само до 2 точки. Победата все пак бе за Балкан с 80:76.

Атанас Радев бе най-добър за Балкан, отбелязвайки 23 точки и спечелвайки над 10 борби под двата коша. Много добър мач направи Кирил Райков, завършил с 13 точки. Сравнително добре в нападение се включи центърът Даниел Зорич, вкарал 10 точки.

За първи път за Балкан игра пристигналит ден по-рано Мартин Хорозов. Дуейн Мортън, както във всички контроли досега, игра по-малко от 10 минути.

Симеон Найденов разби с тройки защитата на Балкан - вкара общо 6 зад линията за 3 точки и завърши с общо 24 точки. Силен мач за ЦСКА направи и Крум Дойчинов с 22 точки, както и Сергей Цветков с 14. Гръцкият гард Никос Бохоридис вкара първите си две точки в последните две минути, Милош Шакота завърши с 6./БЛИЦ