До този момент възпитаниците на Пини Гершон имат в актива си 3 победи и 2 загуби, като днес гонят задължителна победа срещу скандинавците, за да запазят шансове за класиране на Европейското първенсто през 2009 година. През първата четвърт на срещата, която се играе пред пълните трибуни на столичната зала "Универсиада" родните "трикольори" имаха известни затруднения в началото, когато битката с Финландия се водеше кош за кош и дори гостите поведоха със 7:6. След това обаче Тодор Стойков и компания взеха инициативата и обърнаха нещата в своя полза при 11:10, след което разликата започна да расте, докато не стигна 8 точки при 20:18. От тук насетне до края на първата част българите загубиха само точка от тази разлика, като завършиха в първите 10 минути с преднина от 7 точки при 29:22. В началото на втората четвърт българите се поопуснаха и изгубиха инициативата, като лека полека Финландия изравни за 37:37, а след това дори дръпна в резултата с 42:39, преди частта да завърши само с точка аванс за скандинавците 47:46. В третата част всичко отново се обърна на 180 градуса, като България отново взе инициативата в срещата и не само обърна резултата, но и фамозно успя да си осигури преднина на моменти от по 13 точки при 64:51. В крайна сметка разликата в края на тази четвърт бе оформена на 11 точки за 72:61. Очаквайте подробности и за последната част от мача! /БЛИЦ