Българските баскетболисти започнахо отчайващо представянето си в пълната с 20 000 зрители зала “Београдска Арена”, като след първите 3 минути на първата четвърт губеха в резултата с 2:10. Към средата на тази четвърт българските национали се съвзеха леко от първоначалния шок и намалиха разликата до 9:12. В самия край на първите 10 минути обаче домакините от Сърбия отново успяха да дръпнат в резултата и се оттеглиха с 5 точки преднина при 18:13. В началото на втората четвърт “плавите” повишиха оборотите и успяха да дръпнат с 10 точки разлика при 27:17. От тук насетне играта на Тодор Стойков и компания бе на приливи и отливи. Родните национали намалиха разликата до 5 точки при 29:24 за сърбите, но след невероятни детински грешки като двоен дрибъл и неразбирателство в отбрана домакините отново поведоха с 11 точки разлика при 35:24 само 2 минути преди края на полувремето, което завърши при резултат 38:26 за домакините от Сърбия.

И след почивката нещата в на баскетболната площадка в “Београдска Арена” не се промениха кой знае колко. Домакините подържаха разлика от около 10 точки и не допускаха възпитаниците на Пини Гершон да се доближат до тях в резултата. В третата част разликата на моменти дори достигаше 13 точки като например при 50:37. В крайна сметка преди последната четвърт тази огромна разлика се запази и Сърбия води с 56:43 преди последните 10 минути от мача. Нищо в някакъв положителен аспект не се промени и в заключителната част, в която Сърбия довърши родните ни национали.

Разликата 4 минути преди края на срещата нарасна до 68:51 за домакините, които просто не позволиха на българските баскетболисти да сътворят нещо по-значимо. Тройка на Тодор Стойков 2:44 минути преди края намали разликата до 68:56, но вече бе твърде късно за възпитаниците на Пини Гершон да стигнат до по-почетна загуба. До края срещата се доиграваше, като сърбите се задоволиха да ни победят само с 10 точки разлика за крайното 74:64, след което оглави класирането в група А на квалификациите за Евро 2009. Над всички от състава на Сърбия бе Новица Величкович, който имаше невероятен ден от зоната за 3 точки и вкара цели 6 тройки  за общо 20 точки. За България Ибрахим Джабер отбеляза 12 точки, а Деян Иванов и Стефан Георгиев добавиха по 10.

Те бяха и единствените състезатели от българския отбор с двуцифрен актив в този двубой.
След това поражение воденият от Пини Гершон национален тим на България може да си мечтае да първото място в квалификационна група А, само ако победи Унгария и Финландия в следващите си срещи и след това спечели срещу “плавите” в София с по-голяма разлика от тази, с която загубиха в Белград. /БЛИЦ