ЦСКА не успя да победи Берое и да оглави класирането в Efbet Лига. Мачът от 12-ия кръг в Стара Загора завърши 0:0 и след равенството "червените" са втори с 23 точки, с една по-малко от шампиона Лудогорец, който е лидер. Берое е на шестото място със 17 точки.

Футболистите на треньора Петър Колев повече могат да съжаляват, че не стигнаха до победата срещу ЦСКА. Играчите на Берое имаха няколко изгодни ситуации, докато "червените" за цял мач така и не съумяха да създадат чисто голово положение.

На няколко пъти Густаво Бусато блесна с отлични намеси и не позволи топката да влети в мрежата му.

Голмайсторът Мартин Камбуров, който започна титуляр срещу бившия си отбор ЦСКА, на два пъти поиска дузпи през първото полувреме. Още в началните секунди Берое организира опасна атака. Камбуров стреля от 15-ина метра, топката се отби в ръката на Карол Метс, която бе близо до тялото му. Домакините поискаха дузпа, а съдията Георги Кабаков остана безмълвен. Отговорникът за ВАР Радослав Гидженов също не се намеси.

В 24-ата минута Камбуров поиска нарушение на Амос Юга. Кабаков прецени, че съприкосновението не е достатъчно за дузпа.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 31-ата Федерико Варела засече с глава, Генадий Ганев успя да избие в корнер, а малко преди почивката домакините за малко да останат с 10 човека. Стив Фуртадо влезе остро в краката на противник, въпреки че вече имаше жълт картон. В този момент Кабаков се смили над защитника на Берое и не му показа червен картон.

През второто полувреме домакините доминираха, като на два пъти Даниел Генов пропусна, а опасности за Бусато създадоха още Илиян Стефанов, Камен Хаджиев и Реян Даскалов.

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов предприе няколко промени в сравнение титулярите от загубата с 0:1 от Зоря (Луганск) в четвъртък. От първата минута в Стара Загора започнаха Пламен Гълъбов, Амос Юга, Тибо Вион, Карол Метс и Федерико Варела, които не стартираха в четвъртък в срещата от групите на Лигата на конференциите. Като резерви срещу Берое се появиха Жеферсон, Карло Мухар, Йоан Баи, Калоян Кръстев и Иван Турицов, но и това не промени нещата и срещата завърши 0:0.

ЦСКА продължава без загуба в първенството - 7 победи и 2 равенства до момента.

Следващият мач на "червените" е на 28 октомври (четвъртък) от 19:00 часа - домакинството на Арда (Кърджали) от 1/8-финалите за Купата на България.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:0

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1  Мартин Камбуров получи добро подаване в наказателното поле на ЦСКА и отправи удар, топката срещна тялото на Карол Метс. Домакините изразиха претенции за дузпа, съдията Георги Кабаков остана безмълвен.
6 - Първи удар към вратата на Берое. Тибо Вион изпрати топката високо над целта.
7 - Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато е контузен. Димитър Евтимов е изпратен да загрява.
8 - Оказва се медицинска помощ на Бусато.
9 - Бусато се изправи и продължава участие.
20  Мартин Камбуров беше оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА, засече центрираната отдясно топка, Бусато обаче показа отличен рефлекс и не му позволи да открие резултата.
24  Камбуров отново поиска дузпа. Голмайсторът на Берое изрази претенции за нарушение на Амос Юга, сигнал на Кабаков не последва.
31  Георги Йомов центрира, пред вратата на Берое Федерико Варела засече с глава, Генадий Ганев успя да избие в корнер.
41 - Фуртадо извърши фаул край тъчлинията, след като вече има жълт картон. След изпълнението "червените" не успяха да затруднят Ганев.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Даниел Генов отправи удар, Бусато улови топката.
57  Нов шанс за Генов, който този път стреля над напречната греда.
63 - Карло Мухар стреля от 20-ина метра, топката се отби от тялото на Георги Динков и излезе в корнер.
68 - Удар на Кийлън Лебон, Бусато улови топката.
70  Нов шанс за Берое. Илиян Стефанов стреля от границата на наказателното поле, Бусато спаси.
90  Нова възможност за домакините. Камен Хаджиев беше близо до гол, след като засече с глава центрираната от ъглов удар топка, Бусато успя да спаси, заковавайки я пред голлинията.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - Бусато отново с добра намеса, този път след удар на Реян Даскалов.
90+3 - Край на мача. Берое и ЦСКА завършиха 0:0.

БЕРОЕ:
33.Генадий Ганев, 15.Георги Динков, 6.Александър Цветков, 26.Камен Хаджиев, 20.Стив Фуртадо (46  2.Джунейт Али ), 16.Симеон Мечев, 17.Реян Даскалов, 19.Александър Василев, 8.Илиян Стефанов  (87  27.Абубакар Тунгара), 10.Даниел Генов (66  21.Кийлън Лебон), 9.Мартин Камбуров (к) (65  7.Кукула)
Резерви: 1.Нордин Бакер, 2.Джунейт Али, 4.Христо Митев, 7.Кукула, 21.Кийлън Лебон, 27.Абубакар Тунгара, 30.Серкан Юсеин
Треньор: Петър Колев

ЦСКА:
1.Густаво Бусато, 2.Юрген Матей (к) , 20.Карол Метс, 28.Пламен Гълъбов (59  3.Жеферсон), 18.Брадли Мазику, 15.Тибо Вион (82  19.Иван Турицов), 5.Федерико Варела (70  7.Йоан Баи), 21.Амос Юга (58  24.Карло Мухар), 10.Георги Йомов, 30.Яник Вилдсхут (82  14.Калоян Кръстев), 9.Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 3.Жеферсон, 19.Иван Турицов, 7.Йоан Баи, 24.Карло Мухар, 29.Томас Лам, 14.Калоян Кръстев
Треньор: Стойчо Младенов

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия