Ботев (Ихтиман) победи Балкан (Ботевград) с 3:1 в много интересен мач на студеното време на базата на Септември в Драгалевци.

Домакините бяха направили всичко възможно теренът да бъде почистен, но на места имаше сняг, а силният вятър повлия на качеството на играта. Въпреки тежките метеорологични условия и двата тима се захапаха здраво още от първата минута.

Балкан съумя да открие резултата през първата част, след като с движението си топката заблуди вратаря на Ботев и влезе в мрежата след удар на Костадин Велков.

Момчетата на Валери Свиленов се съвзеха от този неприятен момент и съумяха да изравнят от дузпа в 60-ата минута, която беше реализирана от Борислав Балджийски. Васил Велев навлезе отлично в наказателното поле на Балкан и беше подкосен, което доведе до наказателния удар.

В последните пет минути тимът от Ихтиман вкара още два гола. Първо Рангел Игнатов матира вратаря на Балкан с удар от малък ъгъл, а точка на спора сложи Симеон Христов в последната минута.

Николай Цветков-Демона пропусна дузпа през първата част, пращайки топката встрани от вратата.

Следващата контрола на Ботев е на 29 януари (събота) с играещия на Югоизток Гигант (Съединение).