Дунав продължава серията си без победа, след като в мач от 23 кръг направи нулево равенство като домакин на Ботев (Враца). Така „драконите“ нямат победа вече седем поредни срещи в efbet Лигата, като в пет от тях не успя да вкара гол.

Двата тима представиха постна продукция на феновете, които присъстваха на Градския стадион в Русе или гледаха по телевизията.

Най-опасното положение за Дунав през първото полувреме беше в 38-ата минута, когато удар на Фернандо Кавалканте се отби в левия страничен стълб на вратата на Христо Митов.

През второто полувреме пък Ботев (Враца) нямаше шанс. Даниел Генов стреля към долния десен ъгъл, но топката се отби в гредата.

И двата отбора имаха по една претенция за дузпа, но съдията Станимир Тренчев подмина исканията им.

Равенството остави двата отбора на дъното на класирането с по 18 точки. С по-малък актив е само последният Витоша (Бистрица). След седмица Дунав гостува на Лудогорец. Ботев (Враца) във вторник играе с ЦСКА за купата на България на "Армията", а след това в неделя приема Левски.

ДУНАВ – БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
26 -  Ботев (Враца) претендира за дузпа. Атанас Зехиров нахлу в наказателното поле и падна на земята. Съдията Станимир Тренчев прецени, че играчът на гостите симулира и му показа жълт картон
33 - Аласан Н`Диайе стреля с глава след центриране от фаул, но топката се озова право в ръцете на Макенджиев
38-  ГРЕДА! Фернандо Кавалканте стреля с глава след центриране на Юлиан Ненов, но топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Христо Митов
45+1 - Свилен Щерев стреля извън наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на гостите
45+2 - Край на първото полувреме
------------------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
60 - Далечен удар на Стефан Христов затруднява Христо Митов, който боксира
68 - Дунав претендира за дузпа. Фернандо Кавалканте опита да засече центриране отдясно и падна на земята при контакт с Атанас Захиров
79 -  ГРЕДА! Даниел Генов нямаше шанс, когато ударът му, насочен в долния десен ъгъл, се отби в страничния стълб на вратата на Макенджиев
86 - Далечен удар на Владислав Узунов минава на сантиметри над вратата на Дунав
90+3 - Край на мача

Dunav RuseДунав: 21.Благой Макенджиев, 5.Любен Николов , 29.Росен Колев , 11.Диян Димов, 94.Юлиан Ненов, 7.Ивайло Лазаров , 8.Свилен Щерев, 10.Фернандо Кавалканте , 22.Михаил Милчев, 23.Митко Митков (56-45.Григор Долапчиев), 99.Стефан Христов
Резерви: 93.Хуго Гумиеро, 4.Петко Цанков, 45.Григор Долапчиев, 17.Митко Русанов, 77.Симеон Иванов, 6.Мерт Тасим, 2.Преслав Папарков
Треньор: Людмил Киров

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 1.Христо Митов, 24.Аласан Н`Диайе  (81-23.Владислав Узунов), 4.Ангел Лясков, 81.Атанас Зехиров , 30.Валери Домовчийски (65-9.Даниел Генов), 37.Венцислав Керчев, 8.Доминик Янков (56-10.Петър Атанасов), 18.Илия Миланов, 5.Петко Ганев, 88.Том, 28.Христо Златински
Резерви: 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 23.Владислав Узунов, 9.Даниел Генов, 19.Ивайло Михайлов, 10.Петър Атанасов, 7.Чавдар Ивайлов
Треньор: Антони Здравков

Русе, Градски стадион
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020