Ботев (Пловдив) победи Левски с 2:1 в двубой от 7-ия кръг на efbet лига, с което "канарчетата" прекъснаха серията си от пет мача без успех, както и тази на "сините" от четири поредни двубоя без поражение.

Левски имаше претенции за дузпа още в 8-ата минута, когато топката срещна ръката на Виктор Генев след удар на Паулиньо, но реферът даде знак играта да продължи.

Резултатът на базата на Ботев в Коматево откри Атанас Илиев с шестия си гол от началото на сезона, разписвайки се в 15-ата минута, останал сам срещу Николай Михайлов (1:0).

Малко след това мачът беше прекъснат за малко заради напрежение в сектора с фенове на Левски, когато "сини" привърженици се биха помежду си, но след намесата на полицията, всичко се успокои.

Само пет по-късно (20') отново Илиев вкара за 2:0 по идентичен начин. Левски върна едно попадение в 27-ата минута, когато Борислав Цонев бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа (2:1).

С това се изчерпи всичко по интересно в мача, а през втората част головите положения рязко спаднаха, а двата тима заложиха повече на битката в средата на терена. Единствените по-сериозни шансове за промяна на резултата бяха в 57-ата минута след удар с глава на Найджъл Робърта, който обаче не уцели вратата и на Стайн Спиерингс, стрелял право във вратаря на Ботев в 89-ата.

Така Ботев вече е с 8 точки от 7 мача на 11-ото място и започна да гледа към топ 6, докато Левски пропусна шанса да влезе в топ 3  и с 10 точки е на шестата позиция в efbet лига.

Winbet - победата е емоция! (18+)

БОТЕВ - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Атанас Илиев (15'), 2:0 Атанас Илиев (20'), 2:1 Борислав Цонев (28' дузпа)

По-важното от мача по минути:
0' Шефът на Левски Наско Сираков, изпълнителният директор Павел Колев и треньорът на националния отбор по футбол Георги Дерменджиев са на стадиона.
1' Начало на двубоя.
1' Първа добра възможност за Ботев! Филип Филипов се оказа непокрит в наказателното поле на Левски, но не успя да достигне до топката.
5' Опасност пред вратата на Левски! Джонатан центрира отдясно в наказателното поле, където Мите Цикарски нанесе удар с глава, но Ивайло Найденов попречи на македонеца и Николай Михайлов улови
8'  Удар на Паулиньо към вратата на Ботев. "Сините" с претенции за игра с ръка на Виктор Генев, но реферът замълча.
15'  ГОООЛ за Ботев!!! Атанас Илиев остана сам срещу Николай Михайлов след пас на Цикарски и откри резултата.
16' Мачът временно е спрян за минута-две заради напрежение по трибуните в сектора с фенове на Левски.
20'  ГООЛ за Ботев! Атанас Илиев отново бележи по идентичен начин, останал сам в наказателното поле на съперника.
27' Дузпа за Левски за фаул срещу Борислав Цонев.
34'  Тома Даске пропусна добра възможност за своя тим, след като стреля в ръцете на вратаря след центриране на Цонев.
43'  Жълт картон за помощник-треньора на Левски Живко Миланов за оспорване на съдийско решение.
44'  Предупреждение и за помощника на Ферарио Спасов на пейката на Ботев - Лилчо Арсов.
45+4' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47' Опасна атака за Ботев! Джонатан нахлу по дясното крило и центрира, но отбраната на Левски се справи.
57'  Шанс за Левски! Борислав Цонев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Найджъл Робърта стреля с глава, но топката премина над напречната греда
60'  Жълт картон и за треньора на Ботев Ферарио Спасов.
62' Цонев стреля от фаул, но вратарят на Ботев се справи.
85' Поредица от смени и в двата тима. Играта се накъса.
89'  Чудесна възможност за Левски. Стайн Спиерингс стреля силно, но Аргилашки се справи.
90+4' Край на мача.

Botev PlovdivБОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки , 2. Джонатан Перейра , 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов, 13. Мишел Еспиноза , 88. Славчо Шоколаров, 10. Станислав Шопов (77'  81. Кристиан Добрев), 26. Митя Цикарски ( 85'  23. Димитър Тонев), 8. Тодор Неделев, 9. Атанас Илиев  (90+2'  27. Иван Василев)
Резерви: 1. Янко Георгиев, 20. Димитър Пройчев, 16. Бисер Бонев, 79. Атанас Чернев,

Levski SofiaЛЕВСКИ: 13.  Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов , 6. Ивайло Найденов, 7 .Паулиньо , 10. Борислав Цонев , 14. Матео Стаматов (70'  66. Орлин Старокин) , 17. Найджъл Робърта (65'  9. Стивън Петков), 18. Насиру Мохамед (46'  89. Станислав Иванов), 21. Радослав Цонев (10' 28. Тома Даске ), 40. Стайн Спиерингс
Резерви: 12. Николай Кръстев, 39. Деян Иванов

Главен съдия: Георги Димитров
Стадион: "Спортен комплекс Ботев 1912", Пловдив