Черноморец не успя да победи Миньор у дома в последен мач от 13 кръг на “А” група, а двата тима завършиха 1:1. Ники Кръстев даде аванс на “акулите” в началото на мача, но през втората част Стойчев си отбеляза автогол.

След добро начало на мача Черноморец резонно поведе в 12-ата минута, когато Ники Кръстев с глава засече центриране на Любенов от непряк свободен удар. Това бе и първото попадение на опитния защитник на “акулите” от началото на сезона.

Малко преди попадението домакините претендираха с право за дузпа, след като Петър Петров игра с ръка в наказателното поле пред Иво Иванов, но съдията Радан Мирянов си замълча.

През второто полувреме Миньор бе видимо по-добрият отбор и логично се стигна до попадение във вратата на Чворович. При изпълнение на фаул Валмир центрира в наказателното поле, а Борислав Стойчев заби топката във вратата на своя тим.

В минутите до края на мача и двата тима имаха положения за гол, като Хазуров пропиля едно от най-чистите положения за гостите. В добавеното време Марин Петров получи хубав пас от Траян Дянков, преодоля защитник на Миньор, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Иванов./БЛИЦ

РАЗВИТИЕ НА МАЧА ПО МИНУТИ:
1 мин. - Начало на срещата
1 - Далечен удар на Хазуров, но без затруднения за Чворович
10 - Претенции на Черноморец за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Петър Петров
12 - ГООЛ! Черноморец поведе с 1:0 след гол на Ники Кръстев с глава, който засече центриране на Любенов от непряк свободен удар.
25 - Удар на Джайеоба, но след самоотвержен шпагат Ашимов избива в корнер.
32 - Удар на Божилов с глава след центриране на Джайеоба, но топката минава встрани от вратата.
38 - Пробив на Джайеоба в накателното поле на Миньор, но нападателят на Черноморец се забави и защитата на гостите се справи.
45 - Една минута добавено време на първата част.
45+1 - Край на първото полувреме

46 мин. - Начало на второто полувреме.
51 - Неразчетено излизане на Чворович, но прехвърлящият удар на Петър Петров мина встрани от врата
52 - Смяна за Черноморец. Марин Петров заменя Джайеоба.
61 - ГООЛ! Автогол на Стойчев, който с глава простреля Чворович след изпълнение на фаул от Валмир.
63 - Далечен удар на Божилов встрани от вратата.
64 - Силен удар на Дянков, но Иванов избива в корнер.
74 - Смяна за Черноморец. Мишел Платини сменя Дяков.
79 - Смяна за Миньор. Господинов заменя Петър Петров.
85 - Удар на Хазуров от границата на наказателното поле, но топката минава встрани от вратата.
90 - Шест минути добавено време.
90+3 - Невероятно спасяване на Иво Иванов след удар на Марин Петров.

Черноморец – Миньор 1:1

1:0 Кръстев (12), 1:1 Стойчев (61-авт)

Черноморец: 1.Чворович, 3.Стойчев, 13.Николов, 5.Н. Кръстев, 2.Дянков, 22.Цонков, 10.Дяков (74-23.Платини), 32.Джайеоба (52-М. Петров), 26.Марсио, 14.Божилов, 17.Любенов
Резерви: 12.К. Кръстев, 21.Фиданин, 8.М. Петров, 25.Божинов, 9.Бамба, 7.Трайков, 23.Платини

Миньор (Перник): 99.Иванов, 3.Делиминков, 5.Василев, 6.Дюлгеров, 7.Валмир, 8.Трифонов, 15.Мутафов, 19.П. Петров (79-23.Господинов), 20.Станков, 21.К. Хазуров, 26.Ашимов
Резерви: 1.Петков, 9.Ангелов, 10.Динков, 18.Янкович, 22.Алмейда, 23.Господинов, 39.Дичев