Пирин победи Черноморец с 2:1. Така "акулите" нямат успех вече в четири поредни мача - 2 равенства с Левски и Миньор и загуби от Славия и Пирин.

Срещата, която бе отложена заради снега, който вчера падна в Благоевград, започна с два гола още в първия четвърт час. В 11-ата минута Лъчезар Дафков изведе Пиетробон в наказателното поле и нападателят вкара за 1:0. Само след две минути в 13-ата обаче гостите върнаха попадението чрез Марсио Нуньо, който бе точен при едно разбъркване.

”Орлетата” атакуваха повече и стигнаха до два удара на Драги Коцев и Калоян Стоянов, които обаче не влязоха във вратата. В 33-ата минута и “акулите” създадоха опасно положение, но Ивайло Иваников се хвърли в краката на Бамба и хвана топката.

Мартин Ковачев игра с ръка в наказателното поле в 41-ата минута. От бялата точка Даниел Пеев изведе Пирин отново напред. На почивката старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров - Херо протестира бурно срещу отсъждането.

През втората част домакините отново бяха по-активният отбор на терена. С пропуски се отличиха Пиетробон, Калоян Стоянов и Андрей Стоев.

Черноморец имаше шанс да изравни секунди преди края, но Иваников спаси силен удар на Божилов./БЛИЦ

ПИРИН – ЧЕРНОМОРЕЦ 2:1
1:0 Пиетробон (11), 1:1 Марсио Нуньо (13), 2:1 Д. Пеев (42-д)

Пирин: Иваников, Дафков, Бодуров, Коемджиев, Г. Георгиев, Паланков (84 - Наков), Коцев (68 - Б. Хазуров), Ризов (46 - Стоев), Пеев, Стоянов, Пиетробон

Черноморец: Чворович, Фиданин (69 - Мишел), Стоимирович, Николов, Кръстев, Дянков,
Цонков, Марсио, Божилов, Бамба (53 - Джайеоба), Ковачев (82 - Трайков)

Стадион: “Христо Ботев” – 400 зрители
Съдия: Цветан Георгиев
Жълти картони: Коцев, Стоянов (П), Цонков, Ковачев, Николов (Ч)