Левски все повече се пробужда и започва да заприличва на отбор. "Сините" записаха трета поредна победа в efbet Лига, след като надиграха категорично новака ЦСКА 1948 с 3:0 на "Георги Аспарухов". Над всички във втори пореден мач бе Борислав Цонев, който наниза два гола. Третото попадение бе дело на Насиру Мохамед.

Георги Тодоров бе направил няколко промени, като сред резервите останаха Станислав Иванов и Тома Даске. Близнаците Цоневи пък отново застанах един до друг със екипа на родния клуб. След почивката дебют за Левски направи и Стивън Петков.

Домакините притиснаха тима на Красимир Балъков още от първите минути и бързо поведоха в резултата. В 6-ата минута Паулиньо центрира остро, а топката уцели десния страничен стълб на вратата на Даниел Наумов и отиде при непокрития Насиру Мохамед, който от няколко метра не сбърка за 1:0.

До края на първото полувреме не паднаха повече голове, а пред вратите нямаше сериозни положения за гол.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката Левски се разигра. В 56-ата минута Спиерингс задържа добре топката в наказателното поле, пусна на границата към Борислав Цонев, който с мощен и точен удар направи 2:0.

След само 6 минути падна и трети гол. Цонев бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа - 3:0.

ЦСКА опита да върне един гол, но отлично се прояви в две ситуации Николай Михайлов. В атака пък "сините" бяха много разнообразни и само липсата на концентрация ги лиши от нови попадения.

Левски събра 10 точки и се изкачи на четвъртото място, докато ЦСКА 1948 е на 10-а позиция с 6 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Левски - ЦСКА 1948 3:0
1:0 Насиру Мохамед (6), 2:0 Борислав Цонев (56), 3:0 Борислав Цонев (63-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо центрира остро, а топката уцели десния страничен стълб на вратата на Даниел Наумов и отиде при непокрития Насиру Мохамед, който от няколко метра не сбърка за 1:0.
22- Галин Иванов опита късмета си от около 25 метра, но топката профуча далеч над вратата на Михайлов
34- Първи точен удар във вратата на Левски. Галин Иванов стреля добре по земя, но Михайлов улови
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
56- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Спиерингс задържа добре топката в наказателнот0о поле, пусна на границата към Борислав Цонев, който с мощен и точен удар направи 2:0!
61- Дузпа за Левски! Борислав Цонев овладя в наказателното поле и миг преди да стреля бе покосен - съдията посочи бялата точка
62- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев бележи от бялата точка и прави резултата 3:0!
74- Насиру Мохамед стигна до избита топка и опита мощен шут от 20-на метра, но топката мина на сантиметри от вратата на Даниел Наумов
75- Най-чистото положение за ЦСКА 1948! Иванов стреля от 3 метра, Михайлов изби, а след това се хвърли отново и бутна топката пред краката на Камбуров, който бе на метър от голлинията
82- Греда! След изпълнение от ъглов удар топката кацна на главата на Симеон Петров, който нацели страничния стълб на вратата на Ники Михайлов
90- Край на мача

Levski SofiaЛевски: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 2. Алекс Петков, 14. Матео Стаматов, 40. Стайн Спиерингс, 18. Насиру Мохамед(90-77. Илия Юруков), 21. Радослав Цонев (89-88. Марин Петков), 10. Борислав Цонев (80-28. Тома Даске), 7. Паулиньо (81-99. Станислав Иванов), 45. Илия Димитров (72-9. Стивън Петков)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков, 28. Тома Даске, 39. Деян Иванов, 77. Илия Юруков, 88. Марин Петков, 99. Станислав Иванов
Треньор: Георги Тодоров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 8. Ивайло Климентов, 26. Серкан Юсеин (55-10. Васил Шопов), 70. Георги Русев (46-11. Денислав Александров), 20. Ангел Бастунов (67-99. Андон Гущеров), 33. Галин Иванов (85-17. Даниел Младенов), 9. Мартин Камбуров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 30. Димо Атанасов, 17. Даниел Младенов, 99. Андон Гущеров, 11. Денислав Александров, 10. Васил Шопов, 5. Михаил Минков
Треньор: Красимир Балъков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация