ЦСКА победи Септември (Симитли) с 3:0 в последната си контрола от зимния лагер в турския курорт Алания.

Двата тима започнаха плахо срещата, а първата по-сериозна опасност дойде след четвърт час игра. Тогава Санкаре стреля опасно и удари гредата, макар да беше в положение на засада. След още 15 минути триходова комбинация между Жеферсон, Санкаре и Соу едва не завърши с гол, но "червените" спечелиха само корнер. ЦСКА все пак успя да вкара гол през първата част, когато в 39-ата минута Санкаре пое топката на метри от вратата при удар на свой съотборник, обработи я и я насочи във вратата за 1:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

На почивката Бруно Акрапович извърши множество смени, а на терена от първото полувреме остана само Мазику.

Две минути след началото на втората част Кирил Грозданов се възползва от грешка на "червените" в центъра на терена, напредна и стреля опасно от 25 метра, но над вратата. ЦСКА отговори със скоростна атака в 53-ата минута, когато Пеняранда и Мазику комбинираха добре в наказателното поле на Септември, но защитникът не завърши комбинацията по най-добрия начин, стреляйки в аут от 7-8 метра.

В 61-ата минута Кери центрира от корнер, Живков стреля с глава, но вратарят на Септември изби. Пет минути по-късно 17-годишният Мартин Смоленски покачи на 2:0 с диагонален удар от границата на наказателното поле. "Червените" имаха още няколко добри възможности и логично стигнаха до още един гол. Мартин Смоленски вкара гол близнак на първия си в мача в оформи крайното 3:0 в 84-ата минута.

Така "червените" приключиха зимния си лагер с две победи и равенство - 3:0 над Септември, 4:0 над дублиращия състав на Аланияспор и 0:0 с полския елитен Стал (Миелец) при голова разлика 7:0.

На 18 януари (понеделник) късно вечерта отборът се прибира в България, след което момчетата на Бруно Акрапович ще получат два дни почивка.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ 3:0
1:0 Юнус Санкаре (39), 2:0 Мартин Смоленски (66), 3:0 Мартин Смоленски (84)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 13. Юнус Санкаре, 22. Али Соу, 30. Георги Йомов
Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 8. Греъм Кери, 10. Радослав Живков, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов

Септември (Симитли): 13. Филип Димитров, 28. Крум Николов, 3. Илия Мунин, 4. Борислав Вакадинов, 27. Слави Косов, 14. Здравко Карадачки, 11. Китан Василев, 8. Тодор Траянов, 20. Емил Петров, 88. Даниел Гогов, 9. Иво Михайлов.