ЦСКА продължава да не намира начин да реализира гол в Лига Европа. В мач от пети кръг на груповата фаза "червените" завършиха при резултат 0:0 срещу ЧФР Клуж. По този начин активът на българския тим вече е 2 точки. Румънците пък са с 5 на третата позиция. В другата среща от групата Рома победи с 3:1 Йънг Бойс и си гарантира първото място в крайното класиране.

Бруно Акрапович подреди своите в схема 3-4-1-2, на която разчита откакто застана начело на "червения" отбор. Атаката бе водена от Соу и Йомов, а зад тях действаше Юнус Санкаре. Пред Густаво Бусато бе на вратата, а пред него Петър Занев, Валентин Антов и Юрген Матей. Греъм Кери и Тибо Вион заеха позициите на халфбекове, а между тях застанаха Жеферсон и Амос Юга.

Двубоят започна двуостро и още в първата минута домакините можеха да реализират. Чипчиу центрира от фаул, а Микаел Перейра бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката спря от външната страна на мрежата на вратата на ЦСКА.

"Червените" отвърнаха с голям пропуск. Антов засече триково с пета центриране от корнер, а от самата голлиния Камора изчисти топката.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Малко след това Жеферсон направи кошмарна грешка, а Дебелюх открадна топката, напредна и стреля по земя. Бусато показа брилянтен рефлекс и изби.

Постепенно темпото на игра спадна и до края на полувремето липсваха голови ситуации.

Второто полувреме започна добре за футболистите на Акрапович. В 49-ата минута Санкаре подаде към Юга, който напредна и стреля мощно, шутът затрудни Балградан, който изби пред себе си, но Соу бе твърде далеч за да направи добавка в празната врата.

В средата на второто полувреме Али Соу получи отлична възможност да сложи край на головата суша на "червените" в Европа. Ударът му обаче профуча покрай гредата на Клуж.

Малко по-късно Соу получи отлично центриране, но ударът му с глава не намери очертанията.

Домакините останаха с намален състав в 84-ата минута. Кипчиу симулира за дузпа, а след това реагира много бурно. Съдията не се посвени и му показа втори жълт картон.

В добавеното време Тиаго стреля мощно от дистанция, но топката срещна гредата. това бе и последната ситуация в срещата.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

КЛУЖ - ЦСКА 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Чипчиу центрира от фаул, а Микаел Перейра бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката спря от външната страна на мрежата
5- Голям пропуск! След центриране от корнер Антов отигра топката с пета, а на голлинията Камора изчисти топката
12- Жеферсон направи кошмарна грешка, а Дебелюх открадна топката, напредна и стреля по земя. Бусато показа брилянтен рефлекс и изби
34- Камора центрира за Дебелюх, но нападателят на "железничарите" стреля над българската врата.
36- Йомов се пребори за топката и пусна към Санкаре, който се опита да намери Али Соу, но неточно
45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
67- Али Соу бе изведен отлично и стреля, но топката профуча покрай гредата на румънците
70- Санкаре стреля от дистанция, но неточно
77- Али Соу получи отлично центриране, но ударът му с глава премина покрай вратата
84- Червен картон! Кипчиу симулира за дузпа в наказателното поле на ЦСКА, а след това реагира бурно и съдията му показа втори жълт картон!
90- Три минути добавено време
90+3- Край на мача!

ЧФР Клуж: 34. Кристиан Бългърдеан, 16. Матео Сушич, 4. Кристиан Манеа, 3. Андре Бурчъ, 45. Марио Камора, 27. Александру Кипчиу, 8. Дамян Джокович, 99. Марио Рондон, 7. Адриан Паун (75-98. Кърнац), 11. Микаел Перейра (61-10. Чиприан Деац), 22. Габриел Дебелюх (85-77. Якуб Войтуш)
Резерви: 12. Гжегож Сандомиерски, 93. Кечикеш, 10. Чиприан Деац, 13. Денис Чоботариу, 14. Ясмин Латовлевич, 23. Раул Хайдук, 77. Якуб Войтуш, 94. Кътълин Иту, 96. Джока, 98. Кърнац
Треньор: Мариус Йоан Биласко

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре (77-20. Тиаго Родригес), 30. Георги Йомов (77-7. Енрике Рафаел), 22. Али Соу
Резерви: 12. Ивайло Илиев, 25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 10. Стефано Белтраме, 14. Жул Кейта, 17. Адалберто Пеняранда, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Бруно Акрапович

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация