БЛИЦ с национално допитване: На кой отбор в България си фен?

ЦСКА надделя с 2:0 срещу Ботев (Враца) в генерална репетиция преди подновяването на първенството. "Червените" бяха по-добри от съперника, а победата им дойде след два гола в рамките на по-малко от 120 секунди.

Първо австралиецът Томи Юрич отбеляза от дузпа в 77-ата минута, а за нарушението си Петко Ганев беше изгонен. В 79-ата Греъм Кери реализира втория гол за домакините. Британецът влезе като резерва и притесни сериозно отбраната на Ботев с бързите си пробиви. Титуляр на върха на атаката беше Али Соу, който не успя да отбележи.

Контролата на живо изгледаха ръководителите на ЦСКА, както и националният селекционер Георги Дерменджиев. На почивката се изля проливен дъжд, който намаля през второто полувреме.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 6-ата минута Али Соу беше близо до гол, но Красимир Костов успя да спаси. Секунди след това изстрелът на капитана на гостите Валери Домовчийски мина на сантиметри от вратата.

На почивката Милош Крушчич пусна Греъм Кери и Енрике Рафаел, а извадените бяха Евандо и Едвин Джеси. Густаво Бусато пък бе заменен от Витаутас Черниаускас. В 64-ата минута треньорът на ЦСКА направи доста смени. В игра се появиха Божидар Чорбаджийски, Пламен Гълъбов, Томи Юрич, Ахмед Ахмедов, както и юношите Йоан Бауренски и Асен Дончев.

В 76-ата минута Петко Ганев извърши нарушение срещу Ахмед Ахмедов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Бранителят на врачани бе изгонен с втори жълт картон, но предвид приятелския характер на двубоя на негово място влезе Людмил Йотов. Томи Юрич изпълни точно дузпата и ЦСКА поведе - 1:0. Само секунди след това Тиаго Родригес отне топката в центъра на терена, подаде на Юрич, той пусна извеждащ пас към Греъм Кери, който покачи на 2:0, а до края не падна ново попадение.

При подновяването на efbet Лига "червените" ще играят с Витоша (Бистрица) - на 6 юни (събота) от 21:00 часа. Ботев (Враца) пък гостува на Ботев (Пловдив) в Коматево също на 6 юни (от 18:45 часа).

ЦСКА - БОТЕВ (Враца) 2:0
1:0 Томи Юрич (77-дузпа), 2:0 Греъм Кери (79-дузпа)

ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 26.Валентин Антов, 18.Брадли Мазику, 11.Петър Занев (к), 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов, 24.Стефано Белтраме, 21.Едвин Джеси, 10.Евандро, 22.Али Соу
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 17. Енрике Рафаел, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 2. Иван Митрев, 5. Йоан Бауренски, 7. Даниел Иванов, 29. Асен Дончев
Треньор: Милош Крушчич

БОТЕВ (ВРАЦА): 33.Красимир Костов, 5.Петко Ганев, 18.Илия Миланов, 37.Венцислав Керчев, 4.Ангел Лясков, 11.Андреас Васев, 28.Христо Златински, 24.Аласан Н`Диайе, 88.Том, 10.Петър Атанасов, 30.Валери Домовчийски
Резерви: 1.Христо Митов, 6.Даниел Гаджев, 19.Ивайло Михайлов, 9.Даниел Генов, 8.Доминик Янков, 81.Атанас Зехиров, 17.Чавдар Ивайлов, 21.Людмил Йотов
Треньор: Антони Здравков