В стартовия състав на “черно-белите” попаднаха 10 футболисти от мъжкия отбор плюс Георги Бъчваров, който игра като централен защитник заедно с Людмил Николов. Първи официален мач за сезона записа бразилецът Даксон, който закъсня с повече от месец и изпусна почти цялата предсезонна подготовка. Резултата откри капитанът Димитър Илиев в 10-ата минута. Той направи успешна добавка, след като преди това топката срещна гредата при удар на Любомир Чернев. “Смърфовете” удвоиха след половин час игра с красив гол на Даксон, който от 7-8 метра оползотвори центриране отдясно на Весо Марчев. В началото на второто полувреме гостите върнаха едно попадение чрез Цветомир Матев. В 70-ата минута обаче представилият се отлично Георги Бъчваров вкара за 3:1 с нещо като задна ножица след корнер. Малко по-късно Сливен се опита да върне интригата с гол на капитана Георги Петков, но последваха две попадения на влезлия като резерва Любомир Цеков. Младокът направи 4:2 в 87-ата минута след асистенция на Николай Мангелов. В даденото от рефера допълнително време Цеков премина покрай двама бранители, финтира бившия вратар на Спартак (Пд) Петър Денчев - Шмайхела, и за втори път прати топката в мрежата му.