Уникален мач с две дузпи, два червени картона и безумни вратарски грешки сътвориха Пирин и Черно море. Срещата завърши при резултат 2:2, като "моряците" могат да съжаляват повече, тъй като Васил Панайотов пропусна дузпа две минути преди края на мача.

Пабло Гарсия отбеляза и двете попадения за тима на Илиан Илиев, а за "орлетата" точни бяха Станислав Костов и Преслав Йорданов. Двамата вратари Георги Георгиев и Петър Петров направиха по една безобразна грешка, с която позволиха да се стигне до попадения. Родриго Енрике и Юлиян Попев пък получиха червени картони.

Срещата започна спокойно, но след 30-ата минута страстите се разгорещиха. Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното си поле, а след намесата на ВАР съдията Валентин Железов отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Пабло Гарсия и отборът на Илиан Илиев излезе напред в резултата. Минути по-късно Родриго Енрике извърши нарушение в центъра на терена, а съдията изненадващо му показа директен червен картон.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Пирин успя да изравни в 59-ата минута, когато Станислав Манолев бе изведен в полето на гостите, пусна веднага на Костов, който на празна врата нямаше как да пропусне.

Само три минути по-късно обаче Петър Петров направи безобразна грешка. Пабло Гарсия изпълни фаул от малък ъгъл и реши да стреля директно към вратата. Вратарят на Пирин допусна леката топка да мине между ръцете и краката му, за да влезе в мрежата за 2:1 за "моряците".

В 77-ата минута резултатът отново бе изравнен. Този път грешка направи Георги Георгиев. Вратарят на гостите скочи за топката и я улови, но след това я изпусна. Това веднага бе използвано от Преслав Йорданов, който я прати в празната врата - 2:2.

Пълната драма настъпи в 85-ата минута. При атака на гостите от Варна Андраде получи на метър от голлинията и стреля, но някак Петров изби, а след това Попев изчисти. Последва нов удар, като този път се намеси бранител, а при третия удар топката не намери очертанията на вратата. Последва намеса на ВАР и се видя, че бранителят на Пирин е изчистил от голлинията с ръка и получи директен червен картон. Това вбеси футболистите от Благоевград, които атакуваха съдията и почти бяха готови да го набият. След като страстите се успокоиха Васил Панайотов се нае да изпълни наказателния удар, но прати топката встрани от вратата и резултатът остана непроменен.

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 2:2
0:1 Пабло Гарсия (40-дузпа), 1:1 Станислав Костов (59), 1:2 Пабло Гарсия (62), 2:2 Преслав Йорданов (77)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
17 - Играта е прекъсната за кратко, тъй като куче влезе на терена и легна край тъчлинията.
35 - Гостите претендират за дузпа за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Ситуацията ще се преглежда с ВАР.
38  ДУЗПА за Черно море! Валентин Железов прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка.
40  ГОЛ! Пабло Гарсия даде преднина на "моряците", стреляйки силно в десния ъгъл на Петър Петров.
42  ЧЕРВЕН КАРТОН за Родриго Енрике. Съдията Валентин Железов изгони играча на Черно море заради фаул срещу Бенгюзов в центъра на терена.
45- 5 минути продължение
45+2- Станислав Костов иска намесата на ВАР, за да бъде отсъдена дузпа за "орлетата", но съдията Железов не уважи претенциите му.
45+5 Край на първото полувреме
___________________
46- Начало на второто полувреме
59- ГОЛ ЗА ПИРИН! Станислав Манолев бе изведен в полето на гостите, пусна веднага на Костов, който на празна врата нямаше как да пропусне - 1:1!
62-
ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Пабло Гарсия изпълни фаул от малък ъгъл и реши да стреля директно към вратата. Петър Петров не се намеси добре и топката мина между ръцете и краката му, за да влезе в мрежата за 2:1 за "моряците"
77- ГОЛ ЗА ПИРИН! Вратарят на гостите Георги Георгиев скочи за топката и я улови, но след това я изпусна. Това веднага бе използвано от Преслав Йорданов, който я прати в празната врата
85- Невероятен пропуск! Андраде получи на метър от голлинията и стреля, но някак Петров изби, а след това Дяков изчисти. Последва нов удар, като този път се намеси бранител, а при третия удар топката не намери очертанията на вратата
86  Дузпа! Намеса на ВАР - Юлиян Попев се оказа, че е изчистил топката с ръка от голлинията и съдията Железов отсъди дузпа и червен картон на бранителя.
89 - Пропуск! Васил Панайотов не уцели вратата от бялата точка и равенството 2:2 се запазва!
90 - 6 минути продължение.
90+6 - Край на мача. Пирин и Черно море завършиха 2:2.

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев (74-9. Преслав Йорданов), 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев (46-2. Педро Ферари), 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев (73-6. Юлиян Попев )
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 8. Орлин Старокин, 44. Конър Хендерсън, 17. Спас Георгиев, 9. Преслав Йорданов, 2. Педро Ферари, 6. Юлиян Попев
Треньор: Уорън Фийни

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев (84-25. Иван Дюлгеров), 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 15. Леандро Андраде, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике , 20. Жозе Гомеш (81-9. Евгений Сердюк), 77. Стефан Велев (66-2. Цветомир Панов)
Резерви25. Иван Дюлгеров, 14. Калин Георгиев, 18. Мартин Милушев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов, 9. Евгений Сердюк, 17. Велислав Василев
Треньор: Илиан Илиев

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия