Българският национален отбор до 17-годишна възраст загуби катастрофално от Франция с 0:4 във втория мач и за двата тима от група "B" на европейското първенство в Израел. Резултатът беше 2:0 до 84-ата минута, когато Роберто Райчев получи жълт картон, но в последвалите минути „петлите“ вкараха други две попадения

В другата среща защитаващият титлата си тим на Нидерландия надви Полша с 2:1 и също като "петлите" е с пълен актив след успеха си над младите "лъвчета" с 3:1 в първия кръг. Поляците са на дъното след две загуби. Националният отбор на България до 17-годишна възраст регистрира второ поражение по време на Европейското първенство в Израел. „Лъвчетата“ преклониха глава пред многомилионната селекция на Франция с 0:4.

Французите започнаха по-активно и в 6-ата минута Дезире Дуе отне топката, напредна и шутира, но встрани, след като беше добре затворен от Росен Маринов. "Петлите" допуснаха грешка при изнасянето на топката в 14-ата минута, а Роберто Райчев напредна и шутира неточно по диагонала.

В 22-ата минута вратарят Алекс Божев направи две великолепни спасявания срещу Матис Тел, за да предотврати сигурен гол. Четири минути след това Саел Кюмбеди центрира отдясно топката, но топката тръгна заплашително към вратата на България, а Божев с една ръка изби в корнер.

Усилията на французите дадоха резултат в 29-ата минута, когато Антоан Стоянов се забави, след като опита да комбинира с Неджиб Хаджа и топката се озова в Матис Тел, който отправи неспасяем удар с десния крак за 1:0.

Добрата игра на "петлите" продължи и в 44-ата минута Матис Тел удвои аванса им с красиво попадение след удар от дъгата пред наказателното поле. Секунди по-късно Уарен Заир Емери стреля от добра позиция, но Божев беше покрил близкия си ъгъл и съумя да спаси.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката юношеските ни национали на няколко пъти имаха възможност да притеснят съперника от статични положения, но бранителите на французите се справиха. В 68-ата минута "петлите" бяха близо до трето попадение, след като топката попадна в Уарен Заир Емери, който шутира от въздуха от разстояние, но за пореден път Алекс Божев спаси. Три минути по-късно Ниар отправи удар от сериозна дистанция и прати топката встрани от вратата.

В 84-ата минута Роберто Райчев бе изгонен с втори жълт картон, след като препъна французин. Две минути след това Айман Айки елиминира с късмет Захари Атанасов и отправи фалцов изстрел с левия крак, а топката с помощта на левия страничен стълб влетя във вратата за 3:0. В 89-ата минута Чунг Нгуен До сбърка фатално и подари топката на Уарен Заир Емери, който в прати в далечния ъгъл и оформи крайния резултат.

Така Франция събра 6 точки и заедно с Нидерландия продължават в следващата фаза, а България и Полша остават без точки и напускат надпреварата.

Франция U17 - България U17 4:0
1:0 Матис Тел (29), 2:0 Матис Тел (44), 3:0 Айман Айки (86), 4:0 Уарен Заир Емери (89)

Франция U17: 1. Лисандро Олмета, 2. Саел Кюмбеди, 4. Мамаду Сар, 5. Ел Шадей Битшиабю, 17. Жанюел Белосиан, 6. Уарен Заир Емери, 8. Валентен Атангана, 10. Дезире Дуе, 7. Аксел Гегюин, 20. Алексис Кабамба, 9. Матис Тел - К
Селекционер: Жозе Алкосер

България U17: 1. Алекс Божев – 7. Захари Атанасов, 6. Мартин Георгиев , 5. Росен Маринов, 3. Михаил Цонев – Неджиб Хаджа, 8. Антоан Стоянов, 18. Чунг Нгуен До, 9. Роберто Райчев , 10. Асен Митков – К, 11. Борислав Маринов
Селекционер: Йордан Петков

Стадион: Национален стадион, Рамат Ган
Съдия: Андрей Чивулете (Румъния)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия