Славия и Ботев (Враца) завършиха при 2:2 в първа среща от шестия кръг на efbet лига.

Двубоят започна с шанс за гостите от Враца, но младият Доминик Янков не успя да се възползва. Малко по-късно Славия имаше претенции за дузпа, а в 12-ата минута Ботев удари греда след шут на Домовчийски. Последваха силни минути за Славия и в 38-ата минута "белите" откриха резултата чрез Чунчуков, намерил горния ляв ъгъл на вратата на Костов.

Домакините започнаха силно второто полувреме, като Владислав Узунов се размина с гола в 54-ата минута,  а пет по-късно Георги Йомов удвои преднината на "белите". Само шест минути по-късно Доминик Янков върна един гол за Ботев (Враца), с което и интригата в срещата. По-малко от четвърт час след това появилият се като резерва Мирослав Будинов изравни.

Така двата тима се изкачиха с по една позиция, съответно до 7-о и 11-о място.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:2
1:0 Цветелин Чунчуков (38'), 2:0 Георги Йомов (59'), 2:1 Доминик Янков (65'), 2:2 Мирослав Будинов (79')