Ботев (Пловдив) и гостуващият Царско село завършиха 0:0 в мач от петия кръг в efbet Лига и поделиха по точка. Така "царете" продължиха страхотната си серия без допуснат гол от началото на сезона, а "канарчетата" са без успех вече четири поредни срещи. Домакините удариха греда след удар на Станислав Шопов, в края на мача се стигна до меле между футболистите на двата тима заради ситуация с превиващия се край страничната линия Андерсон.

През първата част домакините бяха по-активни и имаха повече възможности да стигнат до гол, но не успяха, а веднъж и нацелиха греда. Още в 3-ата минута Пласид спаси удар на Станислав Шопов, който се пробва да преодолее вратаря от Хаити и в 25-ата минута с техничен удар, но този път топката бе избита в корнер.

След половин час игра Шопов пробва удар от границата на наказателното поле, но и този път не намери целта. В 37-ата минута Атанас Илиев навлезе на скорост в пеналтерията на "царете", но шутира покрай вратата. Пет минути след това Шопов разтресе горната греда на вратата на "царете" с удар от малък ъгъл, а Вутов не успя да направи добавка.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Второто полувреме предложи още по-малко положения пред двете врати. Темпото на игра спадна и до сериозна опасност се стигна в 76-ата минута при центриране на Тодор Неделев успоредно на голлинията на Пласид, но никой не засече топката. Две минути след това се разигра екшън на терена. Андерсон Кордейро от гостите се превиваше на страничната линия, а домакинът на Ботев отиде да го подкани да излезе от терена. Съдията изгони човекът на "канарчетата" и последва двуминутно меле и блъсканици между футболистите. Неделев и Андерсон получиха жълти картони.

В 88-ата минута резервата в тима на "царете" Емануил Манов шутира опасно, но Аргилашки успя да спаси удара. Четири минути след това Мечев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Родригес отправи удар с глава, но Аргилашки пак се намеси.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦАРСКО СЕЛО 0:0

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Джони Пласид спаси удар на Станислав Шопов от домакините
13 - Сисе шутира отдалеч и топката преминава покрай вратата на Аргилашки
25 - Пласид отрази техничен удар на Шопов към далечния ъгъл на вратата и изби топката в корнер
30 - Неточен удар на Шопов от границата на наказателното поле
36 - Тодор Неделев центрира от фаул и Будинов отправи неточен удар с глава
37 - Даскалов опита да върне топката към Пласид и сбърка, но Атанас Илиев не успя да се възползва от подаръка и шутира покрай вратата
40 - Дилан Мартенс шутира над вратата на Георги Аргилашки
42 - ГРЕДА за Ботев! Станислав Шопов проби отдясно и шутира силно от малък ъгъл, но топката срещна горната греда, а след това Вутов опита удар с глава, но не успя
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
55 - Борис Галчев шутира над вратата на Георги Аргилашки
65 - Темпото на игра спадна и логично няма положения пред двете врати
71 - "Канарчетата" имат инициативата и владеят повече топката
75 - Шут на Дилан Мартенс и намеса на вратаря Аргилашки
76 - След изпълнение на корнер от Тодор Неделев топката мина пред голлинията на Джони Пласид, но никой не успя да я докосне
80 - Човек от щаба на домакините бе изгонен, след като се опита да помогне на превиващия се Андерсон да напусне терена
88 - Емануил Манов шутира опасно, но Аргилашки се намеси и спаси вратата си
90+2 - Мечев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Родригес стреля с глава, но Аргилашки спаси.
90+5 - Край на мача! Ботев (Пд) и Царско село завършиха 0:0 и поделиха по точка

Състави
Ботев (Пд): 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов , 11. Иван Бандаловски, 4. Виктор Генев, 26. Мите Цикарски, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноса (7817. Лъчезар Балтанов), 10. Станислав Шопов (8127. Иван Василев), 8. Тодор Неделев-К , 39. Антонио Вутов (6181. Кристиан Добрев), 9. Атанас Илиев
Резерви: 1. Янко Георгиев, 25. Станислав Работов, 20. Димитър Пройчев, 23. Димитър Тонев, 17. Лъчезар Балтанов, 81. Кристиан Добрев, 27. Иван Василев
Треньор: Ферарио Спасов

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански , 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев (807. Симеон Мечев), 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро  (8114. Божидар Васев), 17. Реян Даскалов-К, 25. Дилан Мартенс, 44. Хулио Лопес, 93. Салиф Сисе (6121. Емануил Манев)
Резерви: 1. Михаил Иванов, 7. Симеон Мечев, 20. Васил Божинов, 21. Емануил Манев, 22. Мохамед Брахими, 14. Божидар Васев
Треньор: Любослав Пенев

Пловдив, стадион на комплекса в "Коматево
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация