Пирин Благоевград изненадващо допусна обрат и загуби у дома от Ботев Враца 1:2 в първи двубой от плейофите в еfbet Лига за двата тима, които са във втората шестица - отборите, които се борят за оцеляването си. Врачани останаха с човек по-малко в 54-ата минута, когато Браян Мендоса бе изгонен от игра, но успяха да удържат преднината си. В добавеното време Юго Комано от домакините и Браян Переа си удариха главите в борба за топката, а след края на мача линейка откара играчът на гостите в болница.

След спокойни първи няколко минути, резултатът в мача бе открит при първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. В 8-ата минута Иван Тасев се разписа за 1:0, възползвайки се от кошмарна грешка Меси Биатумусока, който се подхлъзна в най-неподходящия момент при върната към него топка от Мартин Ачков.

Гостите изнесоха играта в половината на своя противник и в 17-ата можеха да изравнят. Клери Сербер проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира много остро успоредно на голлинията, но Ковальов внимаваше и успя да отклони топката. Малко след изтичането на половин час игра пък Браян Медоса получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Браян Переа опита триков удар с пета, но топката премина покрай вратата.

По-добрата игра на гостите след получения гол даде резултат в първата минута от добавеното време на първото полувреме, когато Мартин Ачков изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и изравни за 1:1 с много красив гол.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Четири минути след почивката гостите направиха пълен обрат, след като Браян Переа центрира в наказателното поле, където Бубакар Траоре не успя да отиграе, а непокритият Мартин Смоленски се разписа за 1:2.

Радостта на врачани обаче бе помрачена в 54-ата минута, когато Браян Мендоса трябваше да напусне преждевременно терена, след като получи директен червен картон. Крайният бранител на гостите спря непозволено Данило Полонски, а поради факта, че той бе последен в отбрана, главният рефер нямаше друга алтернатива пред себе си освен да му покаже пътя към съблекалните.

Домакините се хвърлиха в атаки да търсят изравнителен гол, но така и не намериха правилния път към противниковата врата. В добавеното време на срещата Иво Андреев свири дузпа за Ботев Враца за нарушение на Абу срещу Даниел Генов. Зад топката застана Браян Переа, но тогава главният съдия отиде лично да преразгледа на ВАР монитора нарушението и отмени наказателния удар, а до края не настъпи промяна на резултата.

Вдобавеното време на мача в Благоевград Юго Комано и Браян Переа си удариха главите в борба за топката. Заради тежкият сблъсък се наложи лекарските екипи да  превържат главите и на двамата, но след последния съдийски сигнал капитанът на Ботев Враца се свлече на тревата за ужас на всички. След оказаната му медицинска помощ, той все пак се изправи на крака, но веднага линейката влезе на терена и откара Переа в болницата.

След успеха си воденият от Христо Янев тим има 25 точки на предпоследното място, а 14-ият Локомотив София е с 25. Пирин остава 12-и с 30 точки.

ПИРИН - БОТЕВ ВРАЦА 1:2
1:0 Иван Тасев (8), 1:1 Мартин Ачков (45+1), 1:2 Мартин Смоленски (49)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
8 - ГОООЛ за Пирин! Меси Биатумусока сбърка и Иван Тасев му отне топката, за да я прати във вратата на Красимир Костов за 1:0.
17 - Клери Сербер проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира остро успоредно на голлинията, но Ковальов и успя да отклони топката.
31 - Браян Мендоса центрира остро в наказателното поле, а там Браян Переа опита триков удар с пета, но топката не се озова във вратата на благоевградчани.
33 - Венцислав Бенгюзов шутира от дистанция, но топката прелетя над напречната греда на вратата на врачани.
45+1 - ГОООЛ за Ботев Враца! Мартин Ачков вкара красив гол от пряк свободен удар за 1:1.
45+2 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - ГОООЛ за Ботев Враца! Браян Переа бе намерен с дълъг пас, напредна с топката и центрира в наказателното поле, където Бубакар Траоре не успя да отиграе, а непокритият Мартин Смоленски се разписа за 1:2.
54 -  Ботев Враца остана с човек по-малко, след като Браян Мендоса получи директен червен картон.
75 - Вратарят на гостите Красимир Костов се намеси след изстрел на Иван Тасев.
79 - Смоленски опита далечен удар, а стражът на гостите Ковальов боксира.
84 - Костов изби над напречната греда изстрел на Абу от границата на наказателното поле.
87 - Мартин Ачков се контузи и бе изнесен на носилка, а на негово място влезе Едуардо Кунде.
90+1 - Иво Андреев свири дузпа за Ботев Враца за нарушение на Абу срещу Даниел Генов и зад топката застана Браян Переа, но тогава съдията отиде лично да преразгледа на ВАР монитора нарушението и отмени наказателния удар.
90+12 - Край на мача! Пирин изненадващо загуби у дома от Ботев Враца с 1:2 на старта на плейофите.

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 28. Виталийс Ягодинскис, 11. Иван Тасев , 73. Венцислав Бенгюзов (7329. Станислав Костов), 18. Арно Лузайадио (637. Асен Дончев), 6. Андрей Йорданов, 14. Данило Полонский (8120. Брайън Есало), 8. Лазар Боянов, 77. Моду Диане (7383. Христо Попадийн), 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 38. Александър Дюлгеров, 7. Асен Дончев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 13. Евгени Георгиев, 16. Мартин Георгиев, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн
Треньор: Олександър Бабич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса , 19. Браян Переа  , 21. Бубакар Траоре (5710. Спас Георгиев), 8. Клери Сербер, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков  (8728. Едуардо Кунде), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (469. Даниел Генов), 77. Стефан Велев, 29. Мартин Бачев
Резерви: 1. Любомир Василев, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 11. Ласана Н'диайе, 14. Марко Мажуга, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков
Треньор: Христо Янев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР