Вижте как Гери Дончева Янков и Ники Кънчев прогнозираха крайния изход от мача между Берое и ЦСКА 1948 - ТУК

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски победи Арда с 3:0 като гост в среща от 24-ия кръг на Efbet лига. Така "сините" записаха исторически първи успех в Кърджали в мач №250 в елита за наставника си Станимир Стоилов и трети пореден в шампионата.

Двубоят започна прекрасно за "сините" и те откриха резултата при първата си по-сериозна възможност. Уелтън намери Роналдо в наказателното поле и не се разписа за 1:0.

Арда върна напрежението пред вратата на Левски в следващите минути, но следващото опасно положения в срещата отново бе в актива на столичани.

Рикардиньо пропиля прекрасна възможност за гол в 19-ата минута, след като не уцели вратата от няколко метра.

Минути преди да изтече половин час игрово време Левски пропусна поредна ситуация за гол, след като Андриан Краев стреля встрани.

Левски стигна до втори гол в 32-ата минута, в която силен удар на Ивелин Попов бе отклонен от Рикардиньо за 2:0. Минута по-късно Арда можеше да намали резултата, но изстрел от дистанция на Радославе Цонев бе спасен от Андреев.

В последната минута на първата част двамата голмайстори за "сините" Роналдо и Рикардиньо можеха да сътворят трети гол, но вторият се размина с топката.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

"Сините" все пак стигнаха до трето попадение минути след почивката, когато Илия Юруков фаулира Рикардиньо в наказателното поле, съдията Радослав Гидженов отсъди дузпа, а Ивелин Попов вкара за 3:0.

В следващите минути Арда пропиля две добри положения, в основата на които бе бившият футболист на Левски Радослав Цонев.

До края на срещата Левски имаше две ситуации да направи победата си още по-изразителна, но  Джавад Ел Джемили  и Уелтън не бяха точни.

"Сините" вече са в топ 4 на две точки и мач повече от Локомотив (Пловдив) и Черно море.Арда остава на осмо място с 35 точки.

АРДА - ЛЕВСКИ 0:3
0:1 Роналдо (6'), 0:2 Рикардиньо (32'), Ивелин Попов (49' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6'  ГОООООЛ за Левски! Уелтън проби по лявото крило и центрира към далечната греда, където бе Роналдо и насочи топката във вратата за 1:0.
19'  Какъв пропуск на Левски!!! Рикардиньо получи пас на няколко метра от вратата, но я прати над вратата.
27'  Нов шанс за Левски! Жереми Петрис проби отдясно, но сбърка с паса. Топката попадна у Андриан Краев, но силният му удар премина покрай вратата.
32'  ГООООООЛ! Ивелин Попов стреля силно от границата на наказателното поле, Рикардиньо протегна крак и отклони топката във вратата за 2:0
35'  Опасен удар на Радослав Цонев, но Пламен Андреев се справи.
45'  Голям пропуск за Левски! Роналдо проби отдясно и пусна топката към далечната греда, но Рикардиньо не успя да я достигне.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
47'  ДУЗПА за Левски! Илия Юруков фаулира Рикардиньо в наказателното поле и Гидженов наду свирката.
49'  ГОООООЛ за Левски! Ивелин Попов прати вратаря на съперника в обратния ъгъл за 3:0!
58' Цонев центрира от корнер, а топката се озова в Милен Желев. Той отправи силен удар от точката на дузпата, но над вратата.
66' Коварен удар на Радослав Цонев от фаул, но Андреев изби топката.
71' Резервата за Левски Джавад Ел Джемили опита удар в близкия ъгъл, но след рикошет се стигна до корнер.
82' Страхотен пропуск за Левски! Уелтън отправи силен удар, но право във вратаря на Арда, който успя да избие.
90+3' Край на мача!

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 3. Умар Сако, 24. Алекс Петков, 8. Милен Желев (К) - 21. Радослав Цонев (72  18. Ласана Н‘диайе), 77. Илия Юруков (55'  97. Жозе Жуниор) - 10. Светослав Ковачев (62  33. Иван Тилев), 7. Абубакар Тунгара, 26. Ел Мами Тетах  (62 99. Станислав Иванов) - 9. Преслав Боруков (72 17. Иван Коконов)
Резерви: 36. Васил Симеонов – 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев
Треньор: Александър Тунчев

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг , 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 30. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев – 18. Роналдо  (70  11. Джавад Ел Джемили), 10. Ивелин Попов  (70  20. Асен Чандъров ), 17. Уелтън (87 50. Кристиан Димитров)  – 9. Рикардиньо  (80  88. Марин Петков)
Резерви: 13. Николай Михайлов – 5. Келиан ван дер Каап, 22. Патрик-Габриел Галчев,
Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР