Левски победи Ботев (Пд) с убедителното 6:0 в среща от втория кръг на "А" група и до малка степен заличи срамното представяне срещу БАТЕ Борисов (0:1), както и издънката в Сандански от старта на майсторската ни група - също загуба с 0:1.

Георги Христов вкара първия си хеттрик за "сините" и то срещу бившия си тим Ботев. С попадения се отчетоха и други две нови попълнения на клуба - Рашид Тиберканин и Давид Бистрон. Крайното 6:0 оформи резервата Жеан Карлош в 86-ата минута. "Сините" започнаха срещата с принудителна смяна още преди първия съдийски сигнал, след като Жоазиньо се появи в игра вместо предварително заявения Николай Димитров, който се контузи на загрявката.

Избраниците на Емил Велев започнаха вихрено мача и още в 5-ата минута резултатът бе открит. Зе Соарес получи топката отдясно, напредна и центрира точно към Георги Христов, който с летящ плонж прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на гостите - 1:0. Две минути по-късно Жоазиньо центрира отляво и Тиберканин с глава за втори път вдигна трибуните на крака - 2:0. в 12-ата резултатът стана 3:0 за Левски. Жоазиньо центрира от корнер и връхлитащия Давид Бистрон с глава опъна мрежата за трети път. До края на полувремето Балтанов, Георги Иванов и Георги Христов пропуснаха изгодни положения за гол. Особено фрапираща бе ситуацията, когато Гонзо от два метра не успя да насочи топката в мрежата.

Второто полувреме също започна отлично за Левски. Още в 49-ата минута "сините" осъществиха отлична атака с едно докосване отляво, кълбото попадна във Вагнер, който нахлу в пеналта, подаде към свободния Георги Христов и той реализира - 4:0. След още 7 минути Зе Соарес получи топката отдясно, върна я към Георги Христов, който с мощен изстрел я изпрати в мрежата, оформяйки своя хеттрик - 5:0. Той можеше да се разпише още веднъж, но вратаря на Ботев Славчо Тошев спаси ударът му. Крайното 6:0 оформи влезлия като резерва Жеан Карлош, който се разписа с глава след центриране отляво на Жоазиньо. /БЛИЦ

Левски – Ботев 6:0
1:0 Г. Христов (5), 2:0 Тиберканин (7), 3:0 Бистрон (12), 4:0 Г. Христов (49), 5:0 Г. Христов (56), 6:0 Жеан Карлош (86)

Левски: Киш, Балтанов (64-Жеан Карлош), Рабех, Бистрон, Вагнер, М. Иванов, Тиберканин (57-Тасевски), Г.Иванов (71-Гаджев), Зе Соарес, Христов, Жоазиньо

Ботев: Тошев, Гаджалов, Величков, Гаров, Харизанов, Божков (46-Алегре), Попов, Аврамов, Й. Минев, Матока (62-Манчев), Саидходжа (46-Тимонов)