Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)
Левски загуби и втория си мач при новия треньор Петър Хубчев. "Сините" отстъпиха с минималното 0:1 във втора поредна среща. Преди няколко дни те го направиха срещу Ред Бул (Бразилия), а днес поражението бе от руския шампион Зенит (Санкт Петербург).

Единственият гол в двубоя падна в 47-ата минута от спорна дузпа, реализирана от Сардар Азмун.

Дебют за "сините" днес записа Милан Миятович. Черногорският вратар стартира под рамките на вратата, заемайки мястото на Николай Михайлов.

Гръцкият защитник Янис Каргас отново бе титуляр и си партнираше в центъра на защитата с Нуно Рейш. На десния бек пък започна Ивайло Найденов, а на левия - Иван Горанов.

Голмайсторът Станислав Костов бе подпомаган от Давиде Мариани и по крилата от Станислав Иванов и Паулиньо.

Срещата започна с лек превес на питерци, като в 4-ата минута те можеха да отбележат. Азмун обаче бе отказан по блестящ начин от Миятович.

Постепенно "сините" изравниха силите и на свой ред започнаха да създават ситуации пред вратата на съперника.

В 34-ата минута Горанов отправи страхотен изстрел, но той бе париран от стража на руснаците.

В края на полувремето новият страж на Левски отново показа класа, спасявайки положение 1 на 1 с Емилиано Ригони.

Второто полувреме започна без промени в българския тим. Още преди да са изминали и две минути обаче бялата точка в тяхното поле бе посочена. Дузпата се отсъди за фаул на Каргас срещу Смолников, но тя бе доста, доста спорна. Азмун отбеляза наказателния удар и даде преднина на Зенит.

Последваха силни минути за "сините" и те създадоха немалко положения пред вратата на руския шампион, но гол така и не падна, а по този начин столичани отстъпиха за втори пореден път с 0:1.

Следващата контрола на Левски е срещу немския Тюркгюджю-Атаспор. Тя ще се играе на 1 юли в 18 часа.

Титулярите на Левски: 13.Милан Миятович, 6.Ивайло Найденов, 19.Янис Каргас, 22.Нуно Рейш, 4.Иван Горанов, 23.Хали Тиам, 70.Мартин Райнов, 8.Давиде Мариани, 99.Станислав Иванов, 7.Паулиньо, 29.Станислав Костов

Титулярите на Зенит: 99.Луньов, 6.Иванович, 19.Смолников, 44.Ракицки, 18.Жирков, 38.Мусаев, 16.Нобоа, 24.Ригони, 11.Друиси, 21.Ерохин, 7.Азмун

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2019