В драматична среща пловдивският Локомотив победи столичния си съименник с 3:2. Домакините от града по тепетата поведоха с два гола на Делибашич още през първата част. В рамките на само две минути софиянци изравниха – 2:2. Победното попадение за “смърфовете” бе дело на младия Димитър Илиев, който се представя отлично от началото на сезона.
Срещата бе пореден дебют на Аян Садъков на резервната скамейка на “черно-белите”, и той вдигна отбора, след скандалите съпътствали напускането на предшественика му Драган Канатларовски. В мача наново дебютира и скандалният рефер Христо Ристосков, който бе наблюдаван от новия шеф на съдиите Димо Момиров.
Пловдивския тим започна отлично срещата, като Даксон и Мечечиев пробиваха по фланговете. Ударите на Анатоли Тодоров, Румен Горанов и Митко Илиев обаче не поразиха целта. За тима от “Надежда” Шпишич и Атанасов пропуснаха.
В 32-ата минута Горанов пусна хитър пас към Делибашич, който откри, като отбеляза първия си гол, откакто се присъедини към “пловдивското Юве”. Само две по-късно отново сръбският нападател покачи на 2:0, като с бомбен шут, показа каква класа притежава.
След подновяването на играта Драгомир Окука направи три смени, които промениха облика на отбора. На терена се появиха офанзивните играчи Златински, Балдовалиев и Джилас. В 63-ата последният намали на 2:1, след пас на Иво Иванов. В 65-ата пък Златински изведе Балдовалиев, който изравни – 2:2.
Домакините не се предадоха и тръгнаха да търсят нов гол. Намери го младият Димитър Илиев, който в 70-ата минута с глава разстреля Бонжулич, след подаване на Искрен Писаров./БЛИЦ

ЛОКО (Пд) – ЛОКО (Сф)             3:2
1:0 Делибашич (32), 2:0 Делибашич (34), 2:1 Джилас (63), 2:2 Балдовалиев (65), 3:2 Д. Илиев (70)

Локо (Пд): Ставрев, Мечечиев, Милиев, Сечков, Кюмюрджиев, Горанов, Милутинович, Ан.Тодоров (89 - Вели), Д. Илиев (86 - Заков), Делибашич (65 - Писаров),  Даксон

Локо (Сф): Бонджулич, Бандаловски, Савич, Джаферович, Марков, Иво Иванов, Дяков (46 - Балдовалиев), Богданович (59 - Джилас), Атанасов (35 - Златински), Митев, Шпишич

Стадион
“Лаута” - 3000 зрители
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони: Савич, Атанасов, Балдовалиев, Джилас, Марков (Сф)

По-интересните моменти в мача!

1 - Начало на мача
1 - Димо Атанасов бе изведен сам срещу Ставрев, но вратаря улови
5 - Делибашич стреля, но Бонжулич се справи с положението
8 - Даксон изведе Димитър Илиев срещу Бонджулич, като вратарят изби удара на младия нападател
10 - Шпишич напредна и стреля, но удара му излезе в аут
16 - Илиев изведе Анатоли Тодоров зад защитата на столичани, но страничния съдия маркира засада
22 - Хубав удар на Даксон мина покрай вратата
32 - ГОООЛ! 1:0 за домакините. Павле Делибашич е точен за "смърфовете"
34 - ГОООЛ! 2:0 за домакините. Отново Делибашич е голмайстор за отбора, след катпо получи хитър пас от Горанов
45 -
Край на първата част
46 - Начало на втората част
63 - ГОООЛ! Локо (Сф) намалява на 2:1 чрез Джилас, който получи отлична топка от Иво Иванов.
65 - ГОООЛ! 2:2. Балдовалиев бе изведен сам срещу вратаря от Златински и не сгреши
70 - ГОООЛ! 3:2 за Локо (Пд). Писаров качи топката на главата на Митко Илиев, който от 10 метра разстреля Бонжулич