Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 при гостуването на Локомотив (София) и си осигури участие в четвъртфиналите за Купата на България. "Смърфовете" надделяха над съименника си от София с попадения на Димитър Илиев и Кристиян Гомис.

Срещата в "Надежда" не предложи много голови положения пред двете врати. През първото полувреме домакините имаха шанс да открият резултата чрез Орачев, но крайният бранител прати топката от външната страна на мрежата на вратата на пловдивчани.

В края на полувремето Димитър Илиев пробва рефлексите на Любенов, но стражът на столичани се справи.

Още в първата атака през второто полувреме Локо (Пловдив) стигна до гол. Димитър Илиев получи топката пред наказателното поле, направи няколко крачки и с хубав диагонален удар простреля Любенов.

Виржил Пинсон имаше шанс да изравни резултата 15 минути преди края, след като получи топката в наказателното поле, овладя добре и нанесе удар. Той обаче прати топката над напречната греда.

В последните секунди на срещата домакините получиха право да изпълнят корнер, включи се и вратаря Любенов. Топката бе изчистена, Гомис надбяга бранител и на празната врата нямаше как да сгреши и оформи крайното 2:0 за Локо (Пловдив).

Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив) 0:2
0:1 Димитър Илиев (46), 0:2 Кристиан Гомис (90+4)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
21- Чудесна комбинация изведе Орачев на много добра позиция, но ударът му срещна външната страна на мрежата на гостите
40- Димитър Илиев получи топката от Томашевич и стреля, но Любенов демонстрира страхотен рефлекс
45- Край на първото полувреме
___________________
46- Начало на второто полувреме
46- ГОЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Димитър Илиев получи топката пред наказателното поле, направи няколко крачки и с хубав диагонален удар простреля Любенов
55 - Домакините претендират за дузпа за фаул на Кристиан Гомис срещу Пинсон, съдията Валентин Железов подмина ситуацияа.
65- Локо (София) натиска, но не успява да стигне до сериозно положение
75- Виржил Пинсон получи топката в наказателното поле, овладя добре и нанесе удар, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда.
90- 4 минути продължение
90+3- ГОЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Домакините получиха право да изпълнят корнер, включи се и вратаря Любенов. Топката бе изчистена, Гомис надбяга бранител и на празната врата нямаше как да сгреши - 2:0!
90+4- Край на мача

Локо София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов (69-22. Владимир Семерджиев), 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон, 9. Мохамед Бухмиди (69-19. Илия Димитров (81- 11. Раел Лолала)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 22. Владимир Семерджиев, 11. Раел Лолала, 19. Илия Димитров, 77. Мартин Стоилов, 14. Християн Чипев, 8. Христо Иванов
Треньор: Иван Колев

Локо Пловдив: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 5. Мартин Паскалев, 33. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (78-27. Айвън Ангелов), 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 7. Шакил Сно (78-25. Артур Крачун), 10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 28. Айвън Ангелов, 11. Конър Руан, 25. Артур Крачун, 6. Емил Янчев, 2. Олексий Биков, 44. Николай Николаев
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия