Локомотив (Пловдив) победи Пирин с 2:1 в отложен мач от третия кръг на Efbet лига за първа домакинска победа през сезона. Срещата не се състоя по график заради участието на "смърфовете" в Европа.

Домакините започнаха по-уверено двубоя и в 14-ата минута Георги Минчев пропусна да открие резултата. Пирин отвърна с неуверен удар на Станислав Костов.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В 40-ата минута попадение на Георги Минчев беше отменено заради засада, но три по-късно нападателят на Локомотив откри резултата, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на Пирин (1:0).

Четвърт час след почивката Димитър Илиев удвои резултата, възползвайки се от пас на Венсан Марсел (2:0). Минути по-късно Станислав Костов върна едно попадение за Пирин (2:1).

Победата позволи на Локомотив (Пловдив) да се измъкне от дъното и "смърфовете" вече са 9-и в таблицата с 11 точки, докато Пирин е ба предпоследната 13-а позиция с 8.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 2:1
1:0 Георги Минчев (44'), 2:0 Димитър Илиев (61), 2:1 Станислав Костов (68')

Най-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
14' Първа опасност в мача! Георги Минчев отправи силен удар с десния крак пред границата на наказателното поле, но Петър Петров изби над напречната си греда.
20' Шанс и за гостите! Христофор Хубчев центрира в наказателното поле, където Станислав Костов се оказа сам и засече с глава, но вратарят Илко Пиргов улови топката безпроблемно.
32' Нов опит на Локомотив да открие резултата! Карагарен центрира, Венсан Марсел засече топката, но не намери очертанията на вратата на Пирин.
40'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Локомотив (Пловдив)! Георги Минчев остана сам зад гърба на отбраната на Пирин и вкара топката във вратата, но има сигнал за засада.
44'  ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Георги Минчев получи хубав пас от Димитър Илиев, Петър Занев и вратарят на Пирин Петър Петров се сблъскаха в опит да му попречат и нападателят насочи топката в опразнената врата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49' Възможност за Локомотив! Венсан Марсел отправи силен удар отляво, но топката премина край страничния стълб на Петър Петров.
61'  ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Продължителна атака на домакините завърши с подаване на Венсан Марсел към нападателя, който чакаше на точката на дузпата. Илиев овладя и прати топката в десния ъгъл на вратата - 2:0.
68'  ГОООЛ на Пирин! Станислав Костов прати топката в целта. Станислав Манолев напредна с топката, тя рикошира и попадна у Костов, който не сгреши отблизо.
90+1 Георги Минчев остана сам срещу Пиргов и стреля, вратарят спаси, но има и сигнал за засада.
90+4' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 33. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов , 39. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен , 7. Шакил Сно (90+1  5. Мартин Паскалев), 61. Венсан Марсел (76  16. Лукас Салинас), 10. Георги Минчев , 14. Димитър Илиев  (90+1  28. Айвън Ангелов)
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 25. Артур Крачун, 6. Емил Янчев, 44. Николай Николаев

Пирин БлагоевградПИРИН:  99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев , 7. Мохамед Брахими  (86  2. Педро Ферари), 8. Орлин Старокин (59'  73. Венцислав Бенгюзов) (58  9. Преслав Йорданов), 3. Петър Занев, 17. Спас Георгиев (53   71. Антон Карачанаков), 29. Станислав Костов  , 11. Станислав Манолев , 14. Стилиян Николов , 45. Христофор Хубчев
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 44. Конър Хендерсън, 6. Юлиян Попев

Съдия: Васимир Ел-Хатиб
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия