Локомотив (Пловдив) разби Царско село с 4:0 в мач от 22-ия кръг на родното първенство.

Автогол на Румен Гьонов в 36-ата минута изведе Локо напред, а през втората част "смърфовете" стигнаха до класически резултат с попадение от дузпа на Димитър Илиев в 52-ата минута и още едно на Анте Аралица в 55-ата, а хърватинът се разписа и за крайното 4:0 в 83-ата минута.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Успехът можеше да е още по-изразителен, ако гредата не беше спасила вратаря на Царско село четвърт час преди края след удар на Йосип Томашевич и "смърфовете" не бяха пропилели с лекота още няколко опасности. Пловдивчани записаха висок процент на успеваемост, като вкараха четири от шестте си удара във вратата, докато гостите не сполучиха в нито един от единствените си два в рамката.

С трите точки днес Локомотив изпревари с две точки ЦСКА и зае третото място, изравнявайки се с Левски, но заради по-добри показатели "сините" остават втори в таблицата на 6 точки и мач повече от лидера Лудогорец.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦАРСКО СЕЛО 4:0
1:0 Румен Гьонов (36' автогол), 2:0 Димитър Илиев (52' дузпа), 3:0 Анте Аралица (55'), 4:0 Анте Аралицас (83')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
36'  ГОООЛ за Локомотив! Димитър Илиев центрира в наказателното поле и Румен Гьонов насочи топката в собствената си врата.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
52'  ГОООЛ за Локомотив! Димитър Илиев бележи от дузпа за фаул на Кавдански срещу Алмейда.
55'  ГОООЛ за Локомотив! Анте Аралица бележи за 3:0, след като засече центриране.
74' ГРЕДА за Локомотив! Йосип Томашевич стреля силно, но Пласид успя да докосне топката и тя срещна напречната му греда.
83'  ГОООЛ за Локомотив! Анте Аралица бележи за 4:0.
90+2' Край на срещата.

Lok. PlovdivЛОКОМОТИВ (ПД): 71.Мартин Луков, 5.Дейвид Малембана, 25.Лукас Масоеро, 4.Акинсола Акиниеми, 61.Динис Алмейда, 10.Парвиз Умарбаев ( 13.Миховил Клапан), 50.Йосип Томашевич, 9.Бирсент Карагарен ( 44.Николай Николаев), 16.Лукас Салинас ( 15.Валентино Пулиезе), 14.Димитър Илиев , 77.Анте Аралица
Резерви: 1.Илко Пиргов, 3.Мустафа Абдулахи, 19.Уирис Оливейра

Tsarsko SeloЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 21.Румен Гьонов , 3.Мартин Кавдански, 17.Реян Даскалов, 4.Ивайло Марков ( 2.Хулио ЛопезРодригес), 8.Уесли Валхоз, 22.Дилан Бахамбула , 6.Антонио Георгиев, 93.Андерсон Коста ( 26.Илия Джамов), 11.Лудсинио Маренго, 91.Мирослав Будинов
Резерви: 12.Мартин Димитров, 7.Един Бахтич, 89.Алекс Миков, 9.Тома Ушагелов, 20.Ивайло Иванов

Стадион: "Локомотив" (Пловдив)
Главен съдия: Георги Давидов