Септември (София) загуби категорично от Локомотив (София) с 0:3 на стадион "Васил Левски" в столичното дерби от петия кръг на efbet Лига. Димитър Митков (19-дузпа, 42) и Димо Бакалов (45+1) с дебютния си гол донесоха втората победа на столичните "железничари" от началото на сезона.

Мачът започна в спокойно темпо без сериозни положение пред двете врати. В 15-ата минута Симеон Славчев изведе Карлос Франса, който шутира и топката срещна ръката на Арсов. Първоначално съдията Ивайло Ненков остави играта да продължи, но след това отиде да разгледа положението с ВАР и посочи бялата точка, а Димитър Митков реализира хладнокръвно за 0:1.

След гола домакините пренесоха играта в половината на гостите, но с постепенните си атаки не създаваха опасности. Така се стигна до 42-ата минута, когато Камен Хаджиев центрира отляво, а Димитър Митков надскочи притисналите го двама централни защитници и с глава прати топката в мрежата на Шейтанов за 0:2.

В първата минута на добавеното време Митков се пребори за топката в центъра и подаде на Симеон Славчев, който изведе Карлос Франса в наказателното поле. Бразилецът стреля, но топката срещна напречната греда, а Димо Бакалов направи добавка с глава за 0:3, реализирайки първия си гол с екипа на столичните "железничари", които имаха повече от комфортен аванс след първата част.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката домакините владееха повече топката и в 55-ата минута можеше да получат дузпа, след като Алан Диас опита да изчисти топката, но тя рикошира в ръката му. Съдията прегледа ситуацията с ВАР, но не посочи бялата точка, въпреки че ръката на защитника бе широко разперена.

Играчите на Славко Матич продължиха да имат инициативата, но не застрашаваха вратата на Любенов. Вместо това, Камен Хаджиев можеше да вкара красив гол в 70-ата минута, но ударът му от воле мина над вратата.

В 86-ата минута Александър Тодоров шутира от около 15 метра, но Любенов успя да докосне топката, а след това тя рикошира и в гредата. До края на мача нямаше повече интересни ситуации за гол.

След успеха си Локомотив (София) събра 8 точки и се изкачи на седмата позиция. Септември е 13-и с 4 точки.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:3
0:1 Димитър Митков (19-дузпа), 0:2 Димитър Митков (42), 0:3 Димо Бакалов (45+1)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
9 - Иван Арсов стреля с глава след центриране от корнер, но защитник на гостите изби.
11 - Карлос Франса шутира неточно след пас на Димо Бакалов.
15 - ДУЗПА за Локомотив (София)! Симеон Славчев изведе Франса на дясното крил и атакуващият футболист на гостите стреля, като топката срещна ръката на Арсов. Първоначално съдията Ивайло Ненков остави играта да продължи, но след това отиде да разгледа положението с ВАР и посочи бялата точка.
19 - ГОООЛ за Локомотив (София)! Димитър Митков реализира дузпата за 0:1.
42 - ГОООЛ за Локомотив (София)!  Камен Хаджиев центрира отляво и Димитър Митков надскочи двама централни защитници на Септември, пращайки топката във вратата за 0:2.
45+1 - ГОООЛ за Локомотив (София)! Митков се пребори за топката в центъра и подаде на Симеон Славчев, който изведе Карлос Франса в наказателното поле. Бразилецът стреля, но топката срещна напречната греда, а Димо Бакалов направи добавка с глава в опразнената врата за 0:3.
45+3 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 -  Красиан Колев центрира добре от пряк свободен удар и Асен Георгиев стреля с глава, но право в обятията на вратаря на гостите Любенов.
55 - Алан Диас игра с ръка в наказателното поле и дори след намесата на ВАР съдията не даде дузпа.
70 - Камен Хаджиев отправи удар от воле от 16-17 метра и топката мина над вратата.
86 - ГРЕДА за Септември! Александър Тодоров шутира от около 15 метра, но Любенов успя да докосне топката, а след това тя рикошира и в гредата.
90+4 - Край на мача! Локомотив (София) спечели категорично с 3:0 и излезе седми.

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к) , 8. Александър Тодоров, 4. Иван Арсов , 18. Красиан Колев (8013. Мартин Николов), 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов (469. Димитър Костадинов), 25. Мирза Делимеджач (467. Айкут Рамадан), 19. Реди Каса (7423. Йоан Гаврилов)
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 15. Виктор Зоров, 9. Димитър Костадинов, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов
Треньор: Славко Матич

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов, 21. Камен Хаджиев , 33. Алан Диас, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев (к), 8. Симеон Славчев (7610. Валентин Николов), 70. Димо Бакалов (5139. Антонио Вутов), 45. Димитър Митков , 11. Карлос Франса (679. Илия Димитров)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 39. Антонио Вутов, 10. Валентин Николов, 7. Александър Александров, 9. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 28. Борис Кръстев
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия