Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 у дома в дербито между първия и втория от 16-ия кръг на Efbet лига. В герой за домакините се превърна резервата Мавис Чибота, който направи дузпа и вкара гол за около 20 минути на терена.

Двубоят в Разград започна с по-активна игра за гостите, които на два пъти в първите минути опитаха да открият резултата. Лудогорец отвърна с опасен удар на Сотириу в 11-ата минута.

След това на терена имаше повече борба и по-малко голови положения. Минута преди да измине половин час игра Греъм Кери остана на сантиметри от гола с първия точен удар в мача, но вратарят на Лудогорец спаси удара му от фаул.

Десет минути по-късно напрежение имаше и пред вратата на гостите, но Десподов на два пъти не успя да вкара от добра позиция, като ударите му бяха блокирани.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Втората част започна вихрено и само за четвърт час феновете в Разград видяха толкова опасности, колкото за цялото първо полувреме.

Лудогорец на два пъти създаде напрежение пред "червената" врата, но Бусато и Матей се справиха. Минути след това Томас Лам пропусна от няколко метра, а топката срещна тялото на застаналия на голлинията Сержио Падт. Десет минути по-късно Кирил Десподов се озова в страхотна позиция, но нямаше кой да засече последния му пас.

Четвърт час преди края Мавис Чибота беше спрян непозволено в наказателното поле, Георги Кабаков отсъди дузпа, а Пиерос Сотириу я превърна в гол за 1:0.

В следващите минути двата отбора направиха по няколко смени, а играта се накъса.

Лудогорец уби интригата в 91-ата минута, в която Мавис Чибота нахлу по лявото крило, финтира бранител и оформи крайното 2:0.

Разградчани увеличиха аванса си пред "червените" на 7 точки при мач повече срещу ЦСКА, като двата тима ще се срещнат още веднъж до края на годината. На 20 декември ЦСКА посреща "зелените" в отложен двубой от третия кръг.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 2:0
1:0 Пиерос Сотириу (79' дузпа), 2:0 Мавис Чибота (90+1')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа опасност в мача! Яник Вилдсхут проби отляво и центрира, но защитник на Лудогорец изби в корнер. При последвалото изпълнение Вилдсхут стреля, но неточно.
8' Амос Юга стигна до топката на границата на наказателното поле и отправи силен удар, но извън вратата.
11' Първа възможност за Лудогорец! Пиерос Сотириу опита с глава след центриране от фаул, но топката премина над вратата.
19' Много хубав пас към Сотириу на границата на наказателното поле на ЦСКА, но кипърецът избута Матей в борба за топката и Георги Кабаков наду свирката.
28' Пряк свободен удар пред вратата на Лудогорец за нарушение на Клод Гонсалвеш срещу Греъм Кери.
29'  Хубав удар на Кери, но Падт плонжира и извади топката с една ръка. Първи точен удар в срещата!!!
38'  Страхотна възможност за Лудогорец! Сисиньо проби в наказателното поле, последва удар на Десподов, но топката се отби в защитник.
39' Нов шанс за Лудогорец, пак Десподов опита, но опитът му е блокиран.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  Страхотен шанс за Лудогорец! Доминик Янков се озова в страхотна позиция в наказателното поле, но Бусато се хвърли в краката му и предотврати опасността.
50' Греъм Кери стреля от дистанция, но встрани от вратата на домакините.
53' Центриране в наказателното поле на ЦСКА, разбъркване пред Густаво Бусато, но Юрген Матей изчисти топката.
57'  Какъв пропуск на ЦСКА! Матей центрира, Лам стреля отблизо към близката греда, но Падт се оказа на пътя на топката.
63' Греъм Кери падна в наказателното поле, но вместо дузпа, получи жълт картон за симулация.
66'  Огромен пропуск за Лудогорец! Каули изведе Десподов по дясното крило, той напредна и пусна успореден пас, но Сотириу не успя да засече подаването.
77'  ДУЗПА за Лудогорец! Мавис Чибота премина между двама бранители на ЦСКА, но Бусато го фаулира.
79'  ГООООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу бележи от бялата точка за 1:0.
86' Няколко смени в двата отбора.
89' Хубаво центриране към вратата на ЦСКА, Пластун е най-добре пласиран и чисти.
90+1'  ГООООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота нахлу по лявото крило, финтира бранител и оформи крайното 2:0.
90+4' Край на мача.

Лудогорец

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо  (86  22. Джордан Икоко),  5. Георги Терзиев, 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш (65  25. Стефан Баджи), 23. Кафумана Шоу , 64. Доминик Янков (65 95. Каули Оливейра) , 10. Елвис Ману (72  13. Мавис Чибота  ), 11. Кирил Десподов ,   19. Пиерос Сотириу
Резерви: 71. Кристиан Кахлина, , 29. Дорин Ротариу, 79. Тихомир Димитров,

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (82  15. Тибо Вион), 2. Юрген Матей , 29. Томас Лам , 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон (82  24. Карло Мухар), 30. Яник Вилдсхут (62'  5. Федерико Варела), 8. Греъм Кери , 10. Георги Йомов (82  7. Йоан Баи) , 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 20. Карол Метс

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия