Лудогорец победи Ботев (Враца) с 3:1 в среща от 9-ия кръг на Efbet лига и поведе в класирането. Разградчани се изравниха по точки с Ботев (Пловдив), но са с два мача по-малко.

Мачът в Разград започна с гол на Бърнард Текпетей за домакините в 9-ата минута. Матеус Касини успя да изравни в 17-ата и върна интригата, но до края на полувремето Лудогорец уби надеждите на врачани. Пиерос Сотириу реши всичко с два бързи гола между 35-ата и 38-ата минута, оформяйки крайното 3:1.

През втората част липсваха реалните голови положения, а многото смени в двата тима не помогнаха за промяна на играта и резултата.

В следващия кръг от Еfbet лига Лудогорец гостува на Левски на стадион „Георги Аспарухов“, а през седмицата (четвъртък от 22:00 часа) играе с Цървена звезда в Лига Европа.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:1
1:0 Бърнард Текпетей (9'), 1:1 Матеус Касини (17'), 2:1 Пиерос Сотириу (35'), 3:1 Пиерос Сотириу (38')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първи шанс в мача. Той е за гостите от Враца! Юлиан Ненов нахлу влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят Кристиан Кахлина парира.
3' Лудогорец отвърна подобаващо! Елвис Ману влезе в наказателното поле на врачани и стреля към вратата, но Красимир Костов успя да спаси.
9' ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей изведе домакините напред в резултата. Сисиньо нахлу отдясно и подаде към Текпетей, който нанесе силен от трудна позиция пред наказателното поле. Топката влетя в долния десен ъгъл на Красимир Костов.
17  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Матеус Касини бележи! Мартин Николов центрира отляво. Топката се удари в гърба на Оливие Вердон, а Касини се възползва и изравни.
35'  ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу изведе Лудогорец за втори път в мача. Клод Гонсалвеш опита да подаде в наказателното поле. Стефан Гаврилов протегна крак, но топката попадна на пътя на Сотириу, който не пропусна възможността да се разпише - 2:1.
38'  ГОООЛ за Лудогорец! Отново Сотириу бележи, останал са, срещу Красимир Костов. Текпетей го изведе и нападателят не сбърка.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
60 Поредица от смени в двата отбора.
64' Пинас се опита да шутира, но се получи нещо, като подаване към Ихинио Марин. Нападателят обаче не успя да засече топката и тя мина покрай лявата греда на Костов.
90' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо (62  22. Джордан Икоко), 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон , 32. Жосуе Са, 6. Шакил Пинас , 25. Стефан Баджи (74 23. Мануел Шоу) , 8. Клод Гонсалвеш (75  7. Алекс Сантана), 37. Бернард Текпетей  (62'  64. Доминик Янков), 10. Елвис Ману, 19. Пиерос Сотириу   (62'  9.Ихинио Марин )
Резерви: 1. Сержиньо Падт, 5. Георги Терзиев
Треньор: Валдас Дамбраускас

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир  Костов, 23. Стефан Гаврилов, 18. Илия Миланов, 30. Гонсало Виейра, 22. Мартин Николов, 5. Йоан  Бауренски (80 6. Антонио Георгиев) , 21. Сержиньо , 16. Матеус Касини , 28. Красимир Тодоров (46.  10. Теодор Георгиев), 19. Юлиан Ненов (58  9. Георги Николов), 14. Йордан Желев (59 11. Виктор Василев)
Резерви: 1. Николай Кръстев, 7. Чавдар Ивайлов, 8. Кристиян Георгиев
Треньор: Петър Петров

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия